14.02.2023

Віртуальний оператор: бізнес-ідея для кол-центру

Як віртуальний оператор допоможе кол-центру зменшити навантаження на реальних операторів та підвищити лояльність клієнтів.

Віртуальний оператор: бізнес-ідея для кол-центру

У кол-центрах оператори часто зіткнені з високим навантаженням, що може призвести до втоми і зниження ефективності. Одним з рішень цієї проблеми є використання віртуальних операторів, які можуть ефективно обробляти дзвінки і запити клієнтів.

Віртуальний оператор дозволить автоматизувати частину роботи оператора, таку як відповіді на поширені запитання та перенаправлення дзвінків в інші відділи. Це допоможе підвищити ефективність та зменшити стрес у операторів, а також поліпшить якість обслуговування клієнтів.

Стаття стосується продукту «Голосовий робот».

Що таке віртуальний оператор

Віртуальний оператор – це штучний інтелект (AI або ІІ), який може виконувати ті ж завдання, що і реальний оператор, наприклад, прийом дзвінків, обробка запитів та надання інформації. Він здатний допомогти вирішити проблему навантаження на операторів, оскільки працює 24/7 та обробляє більше запитів, ніж одна людина.

Віртуальний оператор

Що робить віртуальний оператор

Основні можливості:

 • Аналітика: збір і аналіз даних про інтерактивні сесії з клієнтами, що допоможе власникам бізнесу зрозуміти, як підвищити ефективність кол-центру;
 • Обробка дзвінків: віртуальний оператор приймає, перенаправляє та обробляє вхідні дзвінки в автоматичному режимі;
 • Спілкування з клієнтами: у текстовому форматі система зможе спілкуватися з клієнтами, надаючи інформацію та допомогу у вирішенні проблем;
 • Розподіл завдань: ШІ може розподіляти завдання між реальними операторами, керуючи потоком дзвінків у кол-центрі;
 • Розподіл навантаження: прийняття на себе більшої частини вхідних дзвінків та їх обробка, що дозволить реальним операторам зберегти ефективність та зменшити втому;
 • Зменшення витрат: зменшення витрат на зарплатню робочого часу, комунікаційні послуги, навчання та інші витрати, пов’язані з реальними операторами;
 • Зниження ризиків: ШІ може зменшити ризики, пов’язані з помилками або затримками, спричиненими людським чинником;
 • Підвищення доступності: обробка вхідних дзвінків цілодобово, що дозволить клієнтам отримати необхідну інформацію або допомогу в будь-який час;
 • Зручність використання: проста настройка віртуального оператора та використання у будь-який час, незалежно від географічного розташування клієнта і перерв в роботі операторів;
 • Покращення якості обслуговування: віртуальний оператор може забезпечити стандартизований та якісний рівень обслуговування клієнтів;
 • Підвищення ефективності: швидка та ефективна обробка великої кількості запитів клієнтів, що підвищить їх задоволеність і покращить репутацію компанії.

Можливості в Оки-Токи

Використовуючи ідею віртуального робота, ми в Оки-Токи створили 3 інструменти: Автооператор, IVR та Автосекретар.

Автооператор – голосовий робот Оки-Токи, який веде розмову з клієнтом за сценарієм діалогу. За допомогою синтезу мови, він відтворює питання за сценарієм, а завдяки системі розпізнавання мови – сприймає відповідь. Автооператор здатний здійснювати сотні паралельних дзвінків і в короткий час провести опитування, прийняти замовлення, внести всі дані в анкету, відправити повідомлення відповідальним, оформити заявку або повідомити іншу інформацію. 

Автооператор

 

IVR (Інтерактивне Голосове Меню) – інструмент сценарію дзвінка, за допомогою якого можна побудувати ланцюг діалогу, створивши примітивного віртуального оператора. IVR повідомляє клієнту просту інформацію і слідує сценарію дзвінка, розпізнаючи відповіді клієнтів або DTMF- натискання. 

IVR - віртуальний оператор

Автосекретар – робот, який може з’єднати з конкретним співробітником компанії, якщо клієнт вкаже його персональний (внутрішній) номер. Підходить для колл-центрів, що надають персонального менеджера.

Автосекретар - віртуальний оператор

Приклади використання віртуального оператора 

Набір практичних прикладів, які показують, як віртуальний оператор від Окі-Токі може бути використаний в кол-центрі:

 • Розподіл вхідних дзвінків: віртуальний оператор може переадресовувати вхідні дзвінки до потрібних відділів або агентів, що зменшує час очікування клієнта і покращує якість обслуговування.
 • Обробка запитів у режимі 24/7: прийом та обробка вхідних запитів цілодобово, що підвищує доступність компанії для клієнтів.
 • Здійснення вихідних дзвінків: автоматичний обдзвін клієнтів за сценарієм, фіксація даних, розпізнавання відповідей та DTMF-натискань.   
 • Оцінка якості обслуговування: автоматичний обдзвін клієнтів для отримання оцінки роботи оператора. 
 • Автоматичне відповідне повідомлення: автоматична відправка відповідних повідомлень клієнтам та надання необхідної інформації.

Висновки та перспективи роботи з віртуальним оператором

Використання віртуального оператора в кол-центрі допоможе знизити навантаження на реальних операторів, покращити доступність, автоматизує відправку відповідних повідомлень, а також збере і проаналізує дані. Це підвищить лояльність клієнтів і збільшить ефективність роботи кол-центра.

У майбутньому використання віртуальних операторів в кол-центрах буде тільки зростати, у зв’язку з розвитком технологій та зростаючою потребою в ефективних та доступних сервісах для клієнтів. Це допоможе знизити витрати на персонал та обладнання, а також покращить якість роботи кол-центрів.

Ілона Чернякова

Оцініть новину:

Читайте також

photo
Вівторок Березень 27, 2018 Голосовий IVR

Як вийти з кнопкового меню IVR до голосового. Налаштування голосового та гібридного IVR в сервісі для контакт-центрів Окі-Токи

Детальніше
photo
П'ятниця Серпень 16, 2019 Обдзвонити роботом з голосовим повідомленням і натисканням кнопки.

Що таке автоінформатор, як його налаштувати і яку користь колл-центру він приносить. Голосове повідомлення або натискання кнопки.

Детальніше