10.09.2020

Як покращити роботу кол-центру? 12 Корисних порад

Як покращити роботу кол-центру, збільшити його ефективність, найважливіші моменти, методи, корисні поради.

Як покращити роботу кол-центру? 12 Корисних порад

Для багатьох компаній кол-центр є ключовим ланцюгом у забезпеченні високого рівня обслуговування клієнтів. Однак, не завжди робота кол-центру проходить гладко, і багато компаній стикаються з проблемами в цій області.

У статті ми зібрали корисні поради та пропозиції з поліпшення контакт-центру, які оптимізують роботу та підвищують якість обслуговування клієнтів.

1. Ключові показники ефективності роботи кол-центру

Щоб оцінити ефективність роботи контакт-центру, потрібно визначити ключові показники ефективності (KPI). Вони допомагають виявити проблемні зони в роботі та вжити заходів для їх усунення.

Приклади KPI можуть включати в себе:

 • час відгуку на запит клієнта; 
 • час розмови з клієнтом;
 • кількість звернень;
 • рівень задоволеності клієнтів. 

Визначення KPI – це перший крок на шляху до оцінки роботи кол-центру. На основі показників KPI приймаються заходи щодо оптимізації кол-центру та коригується програма навчання співробітників.

Про показники ефективності кол-центру та інструменти KPI від Окі-Токі можна прочитати у статті.

2. Навчання та навчальні програми

Кваліфіковані та професійні співробітники є ключем до ефективної роботи та високого рівня обслуговування клієнтів.

Існує багато навчальних програм для колл-центру, які допоможуть співробітникам покращити свої навички та знання. Деякі з них включають в себе:

 • онлайн-курси з управління часом та організацією робочого процесу;
 • курси спілкування з клієнтами: як вирішувати проблеми та знаходити компроміси;
 • навчання по роботі з програмним забезпеченням колл-центру;
 • курси з управління конфліктами та навички подолання труднощів у спілкуванні.

Для оцінки ефективності навчання можна використовувати тестування, опитування та моніторинг результатів співробітників після курсу. Навчання – важлива інвестиція для компанії, яка покращить кваліфікацію співробітників, поліпшить мотивацію та впевненість в своїх силах, а також покращить якість обслуговування клієнтів. 

3. Оптимізація робочих процесів

Існує багато способів оптимізувати колл-центр та робочі процеси в компанії. Деякі зі способів включають в себе:

 • Автоматизація завдань: використання програмного забезпечення, що автоматизує рутинні завдання (заповнення форм, автоматичне розподілення дзвінків або відправка листів) допоможе звільнити цінний час.
 • Мультитаскінг: об’єднання завдань, які можна виконати одночасно, допоможе співробітникам використовувати свій час більш ефективно та збільшити продуктивність.
 • Покращення комунікації: ефективна комунікація між співробітниками та різними відділами прискорить вирішення завдань та скоротить час, витрачений на виконання завдань.

Інструменти для оптимізації колл-центру можуть варіюватися в залежності від потреб компанії. Однак, використання таких інструментів, як програмне забезпечення управління завданнями, системи контролю якості та інструменти для аналізу даних, допоможе поліпшити роботу контакт-центру та підвищити продуктивність.

В статті “Автоматизація контакт-центру” зібрана більш детальна інформація про оптимізацію робочих процесів та цікаві ідеї для колл-центру.

4. Підтримка працівників

Створення сприятливого робочого середовища, мотивація співробітників та підвищення рівня задоволеності – все це може допомогти співробітникам працювати більш ефективно та покращити якість обслуговування клієнтів.

Методи мотивації співробітників допоможуть поліпшити роботу контакт-центру. Деякі з них включають:

 • Заохочення: невеликі заохочення, такі як бонуси або премії, мотивують співробітників та підвищують їх продуктивність.
 • Розвиток кар’єри: надання можливостей для росту в межах компанії також може бути потужним мотиватором для співробітників.
 • Навчання та розвиток: надання можливостей для навчання допоможе співробітникам підвищити продуктивність та впевненість у своїх навичках.

Способи підвищення задоволеності співробітників включають в себе:

 • Проведення опитувань: допоможе виявити проблеми та проблемні зони в роботі контакт-центру і знайти способи їх покращення.
 • Проведення навчання та тренінгів: дозволить співробітникам покращити свої навички та впевненість в своїй роботі
 • Покращення комунікації: ефективна комунікація між співробітниками та керівництвом підвищить рівень задоволення співробітників.
 • Створення командного духу: співробітники будуть більше мотивовані працювати в команді, що допоможе досягти поставлених цілей.

5. Оптимізація технічної інфраструктури

Для покращення роботи колл-центру компанії мають правильно вибирати програмне забезпечення та оптимізувати технології та інструменти.

Існує багато програмних рішень для роботи колл-центру. Потрібно вибрати саме те, яке підходить для конкретних потреб компанії. Основні функції, які має надавати ПЗ, включають в себе моніторинг та аналіз роботи співробітників, управління завданнями та контроль якості, що пропонує Окі-Токі. 

Кол-центру доцільна оптимізація роботи провайдерів, наприклад в Окі-Токі розвинута маршрутизація дзвінків. Ми можемо автоматично вибирати найвигіднішого постачальника для дзвінка за напрямком. І якщо один постачальник не працює, ми, в рамках того ж дзвінка, спробуємо використовувати іншу телефонію.

Обов’язково потрібен технічний спеціаліст, який буде займатися підключенням і вирішенням проблем з телефонією, щоб відмови і поломки усувалися оперативно. 

У великому кол-центрі йому завжди буде, чим зайнятися, а якщо нічого не ламається і системний адміністратор бездіє – це означає, що він працює добре. 🙂

Про хмарний кол-центр і програмне забезпечення від Окі-Токі можна прочитати в окремій статті на блозі.

6. Робота з клієнтами

Навчання співробітників навичкам спілкування, позитивний підхід і уважне ставлення до клієнтів – все це поліпшить якість обслуговування клієнтів.

Як правильно спілкуватися з клієнтами: 

 • Необхідно встановити контакт з клієнтом та показати йому, що його проблема важлива для компанії.
 • Потрібно проявляти терпіння, вміти слухати клієнтів, допомагати їм вирішувати проблеми та давати рекомендації.
 • Використовувати зрозумілу та доступну мову при спілкуванні з клієнтами, щоб вони могли легко розуміти, що відбувається.

Курси та тренінги допоможуть співробітникам розвивати навички спілкування, навчиться вирішувати проблеми та підвищити рівень впевненості.

Позитивне спілкування, ввічливість та професіоналізм допоможуть співробітникам створити довірчі відносини з клієнтами та вирішувати проблеми більш ефективно.

7. Використання даних та аналітики

Правильне використання даних допоможе компанії виявити проблеми в роботі кол-центру та придумати способи для їх вдосконалення. Необхідно визначити ключові показники ефективності, такі як час відповіді на дзвінки, час розмови з клієнтом та рівень задоволеності клієнтів, щоб розуміти, які аспекти роботи потребують удосконалення.

Для аналізу цих даних використовуються спеціальні інструменти, детальні та сводні звіти роботи оператора, системи оцінки діалогів з клієнтом і т.д.

Компанії, що ставлять на аналітику, можуть своєчасно виявляти проблеми, постійно вдосконалювати робочий досвід співробітників та покращувати якість обслуговування клієнтів.

Детальніше про інструменти аналізу даних від Окі-Токі можна прочитати в окремій статті. 

8. Використання соціальних мереж та медіа-каналів

Компанії можуть використовувати соціальні мережі та медіа-канали для швидкого та ефективного зв’язку з клієнтами, відповідати на питання, коментарі та надавати інформацію про свої продукти та послуги. Компанії повинні встановити правила спілкування та відповідального співробітника, який буде відповідати на повідомлення та коментарі в соціальних мережах. Використання медіа-каналів, таких як чати, відеодзвінки та електронна пошта, дозволяє співробітникам котл-центра зв’язатися з клієнтами швидше та ефективніше. Все це дозволить компаніям покращити якість обслуговування клієнтів та створити позитивний імідж компанії.

9. Впровадження ефективних систем відстеження та контролю

Компанії можуть використовувати системи відстеження KPI для контролю роботи та оцінки результатів. Важливо визначити ключові показники ефективності, встановити метрики та вибрати відповідне ПЗ. До того ж, необхідно навчити співробітників та встановити правила використання KPI.

Система KPI допоможе компанії контролювати роботу кол-центру та визначити області, які потребують поліпшення. Регулярна оцінка результатів роботи допоможе виявити успіхи та проблеми.

10. Управління клієнтським досвідом в кол-центрі

Управління клієнтським досвідом – це процес, спрямований на створення позитивного враження у клієнтів компанії. Для цього можна оптимізувати робочі процеси, навчити співробітників і застосувати нові технології. Компанії прагнуть забезпечувати високу якість обслуговування та створювати позитивний досвід для кожного клієнта, що є важливим аспектом роботи кол-центру.

Окрім того, компанії збирають і аналізують відгуки, щоб визначити проблемні моменти та поліпшити якість обслуговування.

11. Моніторинг і аналіз відгуків клієнтів

Для покращення якості обслуговування в кол-центрі необхідно дізнатись думку клієнтів. Для цього компанії можуть використовувати різні інструменти: опитування, онлайн-відгуки та соціальні мережі. Аналіз відгуків дозволить зрозуміти потреби клієнтів та знайти способи покращення обслуговування. Краще використовувати спеціальні програми та інструменти для аналізу відгуків клієнтів, щоб швидко та ефективно обробляти великі об’єми інформації. Завдяки моніторингу та аналізу відгуків клієнтів, компанія може створити кращий клієнтський досвід і підвищити рівень задоволення клієнтів.

12. Постійне вдосконалення

Щоб підвищити ефективність кол-центру і бути кращими в своїй сфері, компанії постійно вдосконалюють свої методи роботи і прагнуть покращити якість обслуговування клієнтів. Важливо навчати своїх співробітників, оптимізувати робочі процеси та використовувати нові технології, такі як штучний інтелект і аналітика даних. Компанії аналізують і оцінюють свої результати, щоб знаходити слабкі місця і приймати відповідні заходи. Постійне вдосконалення допоможе кол-центру залишатись конкурентоспособним, привабити нових клієнтів і зберегти лояльність старих.

Підсумки

Покращення роботи кол-центру – це важливий і складний процес, який вимагає уваги до багатьох аспектів. Ми розглянули 12 корисних порад, які допоможуть підвищити якість обслуговування, покращити ефективність роботи операторів і створити позитивний досвід для кожного клієнта.

Не забувайте, що клієнт – це основа бізнесу. Задоволений клієнт повернеться до вас знову і порекомендує вашу компанію іншим. Тому слідуйте порадам, вчіться на помилках і не бійтеся експериментувати. 🙂

Оцініть новину:

Читайте також

photo
П'ятниця Червень 3, 2016 Як придбати SIP-номер в Казахстані?

Номери SIP в Казахстані – оператори та ціни. Систематизований перелік операторів, які продають номери SIP в Казахстані.

Детальніше
photo
Вівторок Листопад 8, 2022 Система квитків Окі-Токі

Як працює тикетна система хмарного сервісу Окі-Токі, вирішення проблем колл-центру за допомогою тикетів (карток з описом помилки).

Детальніше