21.07.2023

Все, що вам потрібно знати про SIP-номери: Як купити і де використовувати

Як вибрати сип-телефонію? Якщо ви вперше вибираєте сип-постачальника, то ця стаття ознайомиться з найпопулярнішими провайдерами на ринку.

Все, що вам потрібно знати про SIP-номери: Як купити і де використовувати
1. Що таке SIP-номер і для чого він потрібний?
2. Як працює SIP-телефонія?
3. Переваги використання SIP-номерів перед звичайними телефонами
4. SIP-телефонія для бізнесу: Де можна використовувати SIP-номер?
5. SIP та IP-телефонія – У чому різниця і як вони працюють з усіма пристроями?
6. Де придбати SIP-номер: найкращі пропозиції та вигідні ціни

 

Якщо ви цікавитеся сучасними способами комунікації та вивчаєте рішення для телефонних дзвінків, то SIP-номери можуть виявитися саме тим, що вам потрібно.

Що таке SIP-номер і для чого він потрібний?

SIP-номер є унікальним ідентифікатором, прив’язаним до вашої SIP-телефонії. Це можна уявити як номер телефону, але у віртуальному форматі, без прив’язки до конкретної локації або фізичного пристрою. Ви можете використовувати SIP-номер для здійснення та прийому дзвінків через Інтернет за допомогою програмного або апаратного обладнання.
Використання SIP-номера відкриває широкі можливості для бізнесу. Він дозволяє організовувати віртуальні телефонні системи та кол-центри з виходом до телефонної мережі загального користування, а також інтегруватися з онлайн-телефонією та месенджерами. Крім того, SIP-номери можна використовувати як приватна особа для захищеного спілкування зі своїми близькими або друзями через Інтернет.
У результаті, SIP-номери є зручним способом спілкування через Інтернет з використанням SIP-протоколу. Вони гнучкі, економічні і мають безліч функцій. Отже, якщо ви шукаєте спосіб здійснювати та приймати дзвінки через Інтернет, безперечно, варто звернути увагу на SIP-номери та їх переваги.

Як працює SIP-телефонія?

SIP-телефонія – це сучасний спосіб здійснення телефонних дзвінків з використанням Інтернету. Розглянемо, як це відбувається та як працює SIP-телефонія.

 • Реєстрація: Коли ви підключаєтеся до сервісу SIP-телефонії, ви отримуєте свій SIP-номер і налаштовуєте програму (у телефоні або на ПК). Це дозволяє вам ідентифікуватися в мережі та використовувати SIP-телефонію.
 • Встановлення з’єднання: Коли ви хочете здійснити дзвінок, ваш SIP-клієнт (додаток або пристрій) надсилає запит на встановлення з’єднання через SIP-сервер. SIP-сервер перевіряє вашу ідентифікацію та намагається знайти адресата дзвінка.
 • Передача сигналу: Після успішного встановлення з’єднання голосовий сигнал перетворюється на цифровий формат і передається через Інтернет. Голосові дані розбиваються на пакети та надсилаються через мережу до адресата дзвінка.
 • Отримання дзвінка: Коли дзвінок досягає адресата, його SIP-клієнт приймає сигнал, розпаковує пакети та відновлює голосову інформацію. Таким чином, дзвінок стає чутним для отримувача.
 • Завершення дзвінка: Після завершення розмови одна із сторін завершує з’єднання, а SIP-телефонія звільняє ресурси для інших дзвінків.

Таким чином, SIP-телефонія дозволяє використовувати Інтернет для передачі голосових даних та забезпечує зв’язок між абонентами. Вона пропонує гнучкість та доступність для використання SIP-телефонії у будь-якому місці, де є підключення до Інтернету.

Переваги використання SIP-номерів перед звичайними телефонами

SIP-номери для бізнесу надають ряд переваг у порівнянні зі звичайними номерами. Розглянемо, які вигоди надає використання SIP-номерів.

 1. Гнучкість та масштабованість: SIP-номери дозволяють легко масштабувати вашу телефонну систему відповідно до потреб вашого бізнесу. Ви можете додавати або видаляти номери, налаштувати функції та переадресацію дзвінків без додаткового обладнання.
 2. Економія витрат: Використання SIP-номерів може бути економічнішим, особливо для міжнародних дзвінків. SIP-телефонія працює через Інтернет, що дозволяє знизити вартість міжнародних дзвінків та уникнути високих телефонних рахунків.
 3. Географічна гнучкість: З SIP-номерами ви можете мати номери з різних міст чи країн без необхідності фізичної прив’язки до певної локації. Це корисно для компаній з філіями або для тих, хто працює віддалено.
 4. Розширені функції: SIP-телефонія пропонує широкий спектр додаткових функцій, таких як голосова пошта, автоматична переадресація, конференц-зв’язок та багато іншого. Це дозволяє покращити ефективність комунікації всередині компанії.
 5. Інтеграція з іншими системами: SIP-номери можуть бути інтегровані з іншими бізнес-системами, такими як CRM або кол-центри. Це дозволяє автоматизувати процеси та спростити взаємодію з клієнтами.

Використання SIP-номерів для вашого бізнесу надає низку вигод та можливостей. Гнучкість, економія витрат, географічна гнучкість, розширені функції та інтеграція з іншими системами роблять SIP-телефонію привабливим вибором для бізнесу.

SIP-телефонія для бізнесу: Де можна використовувати SIP-номер?

SIP-телефонія для бізнесу – це зручний інструмент комунікації, який можна використовувати як в офісі, так і на віддаленій роботі. Ось кілька прикладів, де можна застосовувати SIP-телефонію у робочому середовищі:

 1. Офісна телефонія: SIP-телефонія дозволяє організувати телефонну систему в офісі без встановлення традиційних телефонних ліній. Ви можете використовувати SIP-номери для прийняття та здійснення дзвінків на робочих місцях, а також налаштувати голосові меню та переадресацію дзвінків на потрібних співробітників.
 2. Кол-центр: Якщо ваш бізнес має кол-центр, SIP-телефонія може значно спростити обробку дзвінків. Ви можете використовувати SIP-номери для маршрутизації дзвінків до фахівців, встановити черги очікування та запис розмов, що допоможе підвищити ефективність роботи вашого контактного центру.
 3. На віддаленій роботі: SIP-телефонія та SIP-номери ідеально підходять для працівників, які працюють віддалено. Ви можете налаштувати SIP-номери на їх комп’ютерах або мобільних пристроях, що дозволить їм приймати та здійснювати дзвінки, будь-де, де є доступ до Інтернету. Особливо це зручно для команд, розділених територіально.
 4. Міжнародні дзвінки: SIP-телефонія також надає переваги під час здійснення міжнародних дзвінків. З використанням SIP-номерів ви можете суттєво знизити витрати на міжнародний зв’язок, надсилаючи голосові дзвінки через Інтернет замість використання традиційних телефонних операторів.

SIP-телефонія може бути корисною в офісному середовищі, в колл-центрі , на віддаленій роботі та при здійсненні міжнародних дзвінків. Якщо ви шукаєте зручний та гнучкий спосіб організації комунікації в рамках вашого бізнесу, розгляньте можливість використання SIP-телефонії та SIP-номерів.

SIP та IP-телефонія – У чому різниця і як вони працюють з усіма пристроями?

SIP-телефонія та IP-телефонія – це два терміни, які часто зустрічаються під час обговорення сучасних комунікаційних систем. Але в чому полягає різниця між ними і як вони працюють із усіма нашими пристроями? Давайте розберемося.
IP-телефонія – загальний термін для використання Інтернету для передачі голосових даних. У разі IP-телефонії голосові сигнали перетворюються на цифровий формат і передаються через Інтернет. Це дозволяє здійснювати дзвінки через Інтернет замість використання традиційних аналогових або цифрових телефонних мереж.
SIP-телефонія (Session Initiation Protocol) є одним із протоколів IP-телефонії, який керує встановленням, зміною та завершенням комунікаційних сеансів.
Коли йдеться про роботу SIP-номера зі смартфоном або комп’ютером, важливо розуміти, що для використання SIP-телефонії на цих пристроях потрібен спеціальний додаток. Ви можете завантажити та встановити програму SIP-телефонії на свій смартфон або комп’ютер, яка дозволить вам підключитися до SIP-сервера та використовувати свій SIP-номер для здійснення та прийому дзвінків. (Хоча для ПК достатньо браузера.)

Де використовується SIP та IP-телефонія?

Додатки SIP-телефонії зазвичай надають функції, такі як набір номера, прийняття та завершення дзвінків, голосова пошта та інші додаткові можливості. Вони можуть працювати через Wi-Fi або мобільний інтернет , забезпечуючи гнучкість та мобільність при використанні SIP-телефонії.
Приклади програм SIP-телефонії:

 • Zoiper: Це популярна програма SIP-телефонії, яка дозволяє вам використовувати свій SIP-номер на смартфоні або комп’ютері. Воно надає зручний інтерфейс для набору, прийому та завершення дзвінків, а також підтримує додаткові функції, такі як голосова пошта та переадресація дзвінків.
 • X-Lite: Це популярна програма SIP-телефонії, доступна для комп’ютерів з операційними системами Windows і Mac. Воно дозволяє підключитися до SIP-сервера та використовувати SIP-номер для здійснення та прийому дзвінків на вашому комп’ютері. X-Lite має простий інтерфейс та пропонує базові функції, необхідні для роботи з SIP-телефонією.

Приклади бізнес-сервісів SIP-телефонії:

 • Zadarma: Це глобальний провайдер хмарних комунікацій, що надає широкий спектр послуг SIP-телефонії та комунікацій через Інтернет. Пропонує додаткові функції, включаючи голосову пошту, голосові меню, переадресацію дзвінків, групову конференцію та інші. Ви можете налаштувати ці функції відповідно до ваших потреб та бізнес-процесів.
 • Окі-Токі: Наша екосистема із сервісів для створення контакт-центрів (і АТС), що об’єднує автообдзвон, CRM, контроль якості та оплату роботи операторів, чатів та голосових ботів. Сервіс розміщений в public хмарі, але може бути розгорнутий і в приватній хмарі.

У результаті, IP-телефонія та SIP-телефонія є сучасними способами комунікації, що використовують Інтернет для передачі голосових даних. SIP-номер працює зі смартфонами та комп’ютерами через спеціальні програми SIP-телефонії, дозволяючи здійснювати та приймати дзвінки з використанням вашого віртуального номера.

Де придбати SIP-номер: найкращі пропозиції та вигідні ціни

Якщо ви зацікавлені у придбанні SIP-номера, є кілька способів, як його можна швидко придбати. Ось деякі рекомендації та місця, де ви можете знайти вигідні пропозиції та доступні ціни:

 1. Оператори зв’язку: Багато операторів зв’язку пропонують послуги SIP-телефонії та SIP-номера. Ви можете звернутися до свого місцевого оператора зв’язку та дізнатися про можливість придбання SIP-номера. Наприклад: в Україні SIP-телефонію пропонують мобільні провайдери Life та Kyivstar. Порівняйте їх тарифи та спеціальні пропозиції, щоб вибрати найбільш підходящий варіант.
 2. Онлайн-провайдери : Існують онлайн-провайдери, що спеціалізуються на SIP-телефонії, які пропонують широкий вибір SIP-номерів. Ви можете звернути увагу на пару провайдерів SIPhub, Intertelecom та ознайомитися з їхніми пропозиціями. Зверніть увагу на умови, ціни та можливості налаштування SIP-номера відповідно до ваших потреб.
 3. Міжнародні провайдери: Якщо вам потрібні номери SIP для використання в інших країнах, ви можете звернути увагу на міжнародних провайдерів, таких як Zadarma, Voip, Sipnet. Вони пропонують SIP-телефонію та SIP-номери у різних країнах. Дослідіть їх пропозиції та дізнайтеся про можливості придбання SIP-номерів у цих регіонах.

Також у нас на блозі є детальніший список операторів зв’язку, які надають SIP-телефонію в Україні та Казахстані . Коли ви шукаєте місце для покупки SIP-номера, зверніть увагу на вартість, функціональність та якість обслуговування. Переконайтеся, що провайдер надає підтримку та можливість налаштування SIP-номера відповідно до ваших вимог.

Оцініть новину:

Читайте також

photo
Вівторок Жовтень 8, 2019 Дайджест новин Окі-Токі за вересень 2019

Новини Оки-Токи за вересень 2019 року: рапорти, оновлений storage, рефакторинг звітів SEC & FIN, користувацькі рінгтони при виклику. Дізнайтеся більше!

Детальніше