28.04.2023

Холодні продажі: стратегії, методи та секрети успіху

Дізнайтеся все про успішні холодні продажі: стратегії, методи, інструменти, а також обхід загальних помилок та пасток.

Холодні продажі: стратегії, методи та секрети успіху

Зміст

1. Визначення холодного продажу
2. Важливість холодних продажів для бізнесу
3. Основи холодного продажу
4. Стратегії та методи холодного продажу
5. Інструменти та технології для холодного продажу
6. Поширені помилки та пастки у холодних продажах
7. Секрети успішного холодного продажу
8. Оцінка ефективності та покращення результатів
9. Найкращі практики та кейси успішних холодних продажів
10. Підсумки та перспективи розвитку холодного продажу

 

Визначення холодного продажу

Холодні продажі – це продажі, які здійснюються без попереднього знайомства чи зацікавленості клієнта у продукті чи послузі. Холодні продажі вимагають більшого зусилля і часу, ніж продажі, які здійснюються за допомогою рефералів або з попередньо зібраних лідів.
Холодні продажі зазвичай здійснюються у вигляді вихідних дзвінків або надсилання електронних листів, їх метою є переконати потенційного клієнта придбати продукт чи послугу.
Одним із ключових факторів, який визначає успіх холодних продажів, є цілеспрямованість продавця та якість зібраної бази даних контактів.

Важливість холодних продажів для бізнесу

Холодні продажі відіграють важливу роль для бізнесу, особливо для компаній, які працюють у секторі B2B. Це процес продажу, у якому продавець ініціює контакт із потенційним клієнтом, який не виражав інтересу до продукту чи послуги. Він є одним з ключових елементів у побудові та підтримці успішного бізнесу.
Ось кілька причин, чому холодні продажі важливі для бізнесу:

 • Розширення клієнтської бази

Холодні продажі дозволяють розширити клієнтську базу компанії. Завдяки пошуку нових клієнтів компанія може збільшити свій прибуток і прибуток. Навіть якщо продавець не укладає угоду в результаті холодного дзвінка, він може отримати важливі контакти та інформацію про компанію, яка може стати в нагоді в майбутньому.

 • Поліпшення продажів

Холодні продажі допомагають покращити продажі. Вони дозволяють продавцям визначити потреби та інтереси клієнтів, а також отримати зворотний зв’язок про свої продукти та послуги. Завдяки цьому продавці можуть налаштовувати свій підхід та вдосконалювати продукти та послуги компанії.

 • Скорочення циклу продаж

Холодні продажі можуть скоротити цикл продажів. Коли компанія ініціює контакт із потенційним клієнтом, вона може скоротити час на очікування відповіді. Крім того, продавець може отримати більше інформації про клієнта та його потреби, що дозволить йому швидше приймати рішення про угоду.

 • Поліпшення іміджу компанії

Холодні продажі можуть покращити імідж компанії. Якщо продавець виконує свою роботу професійно, то він може викликати у клієнта довіру та повагу. Більше того, якщо продавець запропонує клієнту цікаву пропозицію, яка сподобається йому, це може викликати позитивне ставлення до компанії в цілому.

 • Розвиток навичок продажу

Холодні продажі можуть допомогти продавцям розвивати свої навички продажу. Цей процес вимагає від продавця наполегливості, терпіння та вміння спілкуватися з людьми. Холодні продажі також вимагають від продавця вміння аналізувати потреби та інтереси клієнтів, пропонувати рішення для їх проблем та знаходити шляхи вирішення заперечень. Досвід у холодних продажах може значно покращити навички продажу загалом, що підвищує ефективність всієї команди продажів.
Однак, холодні продажі можуть бути складним та часвитратним процесом. Тому для максимізації ефективності компанії рекомендується використовувати автоматизовані системи кол-центру та контакт-центру, які можуть допомогти скоротити час на ініціацію контактів, а також оптимізувати процес продажу.
Використання якісного хмарного сервісу, такого як Окі-Токі , дозволяє бізнесу швидко налаштувати та оптимізувати процес холодного продажу. За допомогою функціональних можливостей хмарної платформи компанія може покращити роботу кол-центру, підвищити рівень обслуговування клієнтів та збільшити ефективність продажу.

Список автообдзвонів для продажу в Окі-Токі
Список автообдзвонів для продажу в Окі-Токі

На закінчення холодні продажі є важливим елементом у розвитку та зміцненні бізнесу. Вони дозволяють розширити клієнтську базу, покращити продажі, скоротити цикл продажів, покращити імідж компанії та розвинути навички продажу. Використання якісного хмарного сервісу може допомогти оптимізувати процес холодного продажу та підвищити ефективність роботи колл-центру та контакт-центру.

Основи холодного продажу

Різниця між холодним та гарячим продажем

Холодні та гарячі продажі – два поняття, які часто використовуються у кол-центрах та відділах продажів. Холодні продажі – це продажі, які здійснюються без попереднього знайомства з потенційним клієнтом, тоді як гарячі продажі – це продажі, що здійснюються з клієнтами, які вже виявили інтерес до продукту чи послуги.

Різниця між холодними та гарячими продажами полягає в тому, що при гарячих продажах вже є встановлений контакт з клієнтом і він має певний інтерес до продукту або послуги, в той час як холодні продажі вимагають більш активної роботи з потенційним клієнтом. Потенційний клієнт може не знати про продукт чи послугу та не мати жодного інтересу до неї.

Для того, щоб здійснити холодний продаж, необхідно провести певний обсяг роботи. Спочатку необхідно знайти потенційних клієнтів, потім провести дослідження та дізнатися про їхні потреби, а потім запропонувати їм продукт чи послугу. Важливо розуміти, що холодні продажі вимагають більше часу та ресурсів, ніж гарячі продажі, але при правильному підході можуть призвести до добрих результатів.
При гарячих продажах робота починається з встановлення контакту з клієнтом, який уже виявив інтерес до продукту чи послуги. Це може бути результатом рекомендації від іншого клієнта, реклами чи пошуку в Інтернеті. Головна перевага гарячих продажів полягає в тому, що вже є встановлений контакт із клієнтом, і його потреби та інтереси вже відомі. Це дозволяє одразу запропонувати йому найбільш підходящі продукти чи послуги.
Однак, при гарячих продажах також необхідно бути уважним до потреб клієнта та вміти правильно спілкуватися з ним, щоб не втратити його інтересу. Ключовим моментом при гарячих продажах є надання високого рівня сервісу, щоб клієнт залишився задоволеним і, можливо, зробив повторну покупку або порекомендував продукт чи послугу друзям та знайомим.
Використання правильних методик та технік для роботи як з гарячими, так і холодними продажами може значно підвищити ефективність роботи колл-центру та збільшити обсяг продажів.
Наприклад, для холодних продажів може використовуватися метод « холодних дзвінків », коли оператор кол-центру дзвонить потенційним клієнтам з метою дізнатися про їхні потреби та запропонувати свої продукти чи послуги. Важливо при цьому правильно формулювати питання та вміти слухати клієнта, щоб зрозуміти його потреби та запропонувати йому найбільш підходящий продукт чи послугу.
Для гарячих продажів може використовуватися метод «крос-продажів», коли клієнту пропонуються додаткові продукти або послуги, які можуть бути йому цікавими, і які доповнюють або покращують його початкову покупку.
Крім того, важливим аспектом роботи в кол-центрах є використання правильного підходу до спілкування з клієнтом. Це може включати такі аспекти, як емпатія, вміння слухати, чітко і ясно висловлюватися, вміння швидко реагувати на запити клієнта і пропонувати вирішення проблем.

Оціночні листи діалогів операторів
Оціночні листи діалогів операторів

Нарешті, для ефективної роботи кол-центрів та відділів продажу необхідно використовувати сучасні технології та програмне забезпечення. Наприклад, хмарні сервіси, такі як Окі-Токі, дозволяють автоматизувати багато процесів та підвищити ефективність роботи колл-центру.
У результаті різниця між холодними та гарячими продажами полягає в наявності або відсутності встановленого контакту з клієнтом та його інтересу до продукту або послуги. Для ефективної роботи в кол-центрах та відділах продажів необхідно використовувати правильні методики та техніки роботи як з холодними, так і з гарячими продажами, а також використовувати сучасні технології та хмарні сервіси для автоматизації процесів та підвищення ефективності роботи.

Підготовка до холодного продажу: вивчення продукту та аудиторії

Проведення холодних дзвінків вимагає від продавця високої професійної підготовки та знання продукту, який він продає. Це важливо, оскільки дозволяє переконливо донести переваги продукту потенційним клієнтам та сформувати у них позитивне враження. Вивчення продукту та аудиторії є першим кроком до успішного холодного продажу.

Вивчення продукту

Перед початком холодного продажу необхідно вивчити продукт, який ви збираєтеся продавати. Необхідно знати всі його характеристики, особливості, переваги та недоліки. При цьому необхідно вміти перекласти ці характеристики та переваги у мову клієнта. Які вигоди він отримає від придбання товару? Які проблеми він вирішить? Відповіді на ці запитання допоможуть вам формувати переконливі аргументи на користь продукту та донести їх до клієнта.
Для більш глибокого вивчення продукту можна використовувати такі інструменти:

 • Навчання продукту . Компанія, яка розробляє продукт, зазвичай надає спеціальні навчальні матеріали своїх співробітників. Вивчення цих матеріалів допоможе отримати детальніше розуміння продукту.
 • Тестування продукту . Спробуйте продукт самостійно розуміти, як він працює і які проблеми він вирішує. Це допоможе краще зрозуміти потреби клієнтів та донести переваги продукту до них.
 • Вивчення конкурентів. Необхідно вивчити продукти конкурентів та його переваги, аби розуміти, як вигідно виділяти свій продукт і натомість конкуренції.

Вивчення аудиторії

Крім вивчення продукту, необхідно також вивчити цільову аудиторію, щоб розуміти, які проблеми та потреби у неї є. Це допоможе краще підібрати підхід до кожного клієнта та скласти ефективніший скрипт продажів.
Для вивчення аудиторії можна використовувати такі інструменти:

 • Аналіз даних. Використовуйте дані про клієнтів, які вже користувалися вашим продуктом або послугою, щоб зрозуміти, які проблеми вони вирішили за його допомогою та які переваги вони отримали. Це допоможе визначити, які аргументи використати у продажах.
 • Дослідження ринку. Вивчіть конкурентів та ринкове середовище, щоб розуміти, які проблеми стоять перед вашою аудиторією та які продукти чи послуги вже існують на ринку.
 • Створення купівельних осіб. Визначте типових представників вашої цільової аудиторії та створіть їх портрети, які описують їхні проблеми, потреби, характеристики та поведінку. Це допоможе скласти більш ефективний скрипт продажів, який точно відповідатиме потребам кожного клієнта.

Практичні поради

 • Не обмежуйте вивчення продукту тільки офіційними матеріалами, спробуйте знайти додаткову інформацію в інтернеті, на форумах, блогах і т.д.
 • Використовуйте свою особисту емоційну прихильність до продукту, щоб краще розуміти потреби клієнтів і донести переваги продукту.
 • Не забувайте, що кожен клієнт є унікальним і вимагає індивідуального підходу. Не використовуйте стандартні скрипти продажу, а адаптуйте їх до кожного клієнта.
 • Ведіть записи про кожного клієнта та їхні потреби, щоб краще розуміти, які проблеми їх хвилюють і які продукти можуть бути цікавими.
 • Навчайте своїх співробітників продукту та аудиторії, щоб вони також могли краще розуміти клієнтів та пропонувати їм найбільш підходящі продукти та послуги.

Вивчення продукту та аудиторії є важливим кроком у підготовці до холодних продажів. Необхідно повністю розуміти продукт та його переваги, а також потреби та проблеми цільової аудиторії. Це допоможе скласти ефективніший скрипт продажів, переконливо донести переваги продукту до клієнта та сформувати у нього позитивне враження. Також важливо використовувати інструменти вивчення продукту та аудиторії, такі як навчальні матеріали, тестування продукту, вивчення конкурентів, аналіз даних, дослідження ринку та створення купівельних персон.
Під час підготовки до холодних продажів необхідно враховувати індивідуальні потреби та проблеми кожного клієнта, а також адаптувати скрипт продажів до їхніх потреб. Також важливо вести записи про клієнтів та їх потреби, навчати співробітників продукту та аудиторії та використовувати особисту емоційну прихильність до продукту.
Загалом, правильна підготовка до холодних продажів допоможе сформувати переконливий та ефективний скрипт продажів, який буде відповідати потребам клієнтів та підвищить ймовірність успішного продажу.

Подолання страху відмов

Холодні продажі – це виклик навіть для найдосвідченіших фахівців з продажу. Однією з найпоширеніших проблем є страх відмов. Однак, якщо ви застосуєте правильні техніки, можете значно збільшити ймовірність успішного укладання угоди.

 • Зосередьтеся на перевагах

Зосередьтеся на тому, що клієнт отримає від вашого продукту чи послуги, а не на тому, що він може втратити. Клієнти не завжди купують продукти через необхідність, вони також можуть бути зацікавлені у їх перевагах та зручності. Якщо ви можете продемонструвати, що ваш продукт чи послуга дійсно може покращити життя клієнта, то це може зробити ваш продаж успішнішим.

 • Використовуйте зворотний зв’язок

Під час холодного продажу ви повинні бути готові до відмови. Однак замість того, щоб вважати його невдачею, використовуйте його як можливість для поліпшення своїх навичок продажу. Запитайте клієнта, чому він відмовляється, та використовуйте цю інформацію, щоб покращити свій підхід до наступного продажу. Зворотній зв’язок допоможе вам краще зрозуміти потреби клієнтів та зробити найкращі пропозиції.

 • Знайдіть спільну мову

Клієнти більше довіряють тим, хто розмовляє їхньою мовою. Спробуйте знайти спільні інтереси та теми, які можуть бути цікавими для ваших клієнтів, та використовуйте їх у своїх продажах. Це допоможе вам встановити найкращий контакт із клієнтом та збільшити ймовірність успішного продажу.

 • Використовуйте соціальний доказ

Соціальний доказ – це показник того, що інші люди вже довіряють вашому продукту чи послузі. Використовуйте позитивні відгуки та рекомендації від клієнтів, щоб продемонструвати новим клієнтам, що вони не одні, хто вже вибрав ваш продукт чи послугу. Це допоможе знизити страх відмови та збільшити довіру до вашого продукту.

Відгуки про роботу сервісу Окі-Токі
Відгуки про роботу сервісу Окі-Токі
 • Поясніть процес

Поясніть клієнтам, як саме відбувається процес купівлі. Це допоможе клієнтам почуватися впевненіше і переконає їх у тому, що вони приймають правильне рішення. При цьому не забувайте бути доступними для відповідей на запитання та допомоги в будь-яких необхідних моментах, щоб клієнти відчували себе впевнено протягом усього процесу покупки.

 • Поставте себе місце клієнта

Спробуйте поставити себе на місце клієнта та зрозуміти, що може змусити його сумніватися у покупці. Це допоможе вам краще зрозуміти клієнта та подолати його страхи та сумніви. Наприклад, ви можете попросити себе поставити запитання, які можуть виникнути у клієнта в процесі покупки, та підготувати відповіді на них заздалегідь.

 • Підготуйтеся до відмови

Не слід забувати, що відмови є невід’ємною частиною холодного продажу. Підготуйтеся до них заздалегідь і не приймайте їх на свій рахунок. Намагайтеся поглянути на відмову як на можливість покращити свій підхід до продажу та дізнатися більше про потреби клієнтів.
На закінчення, подолання страху відмов у холодних продажах можливе, якщо ви використовуєте правильні техніки та підходи. Ключовими моментами є зосередження на перевагах, використання зворотний зв’язок, пошук спільної мови з клієнтами, використання соціального доказу, пояснення процесу і постановка себе місце клієнта. Пам’ятайте, що відмови є невід’ємною частиною процесу продажу, та використовуйте їх для покращення своїх навичок та підходів.

Стратегії та методи холодного продажу

Холодні дзвінки: принципи та найуспішніші підходи

Холодні дзвінки – це непросте завдання для будь-якого колл-центру, адже необхідно зацікавити клієнта, який не чекав на ваш дзвінок і, швидше за все, не знайомий з вашою компанією. Щоб збільшити шанси на успіх, слід дотримуватися певних принципів та використовувати найуспішніші підходи.
Нижче наведено кілька порад, які допоможуть підвищити ефективність холодних дзвінків у кол-центрі:

 • Підготовка . Холодний дзвінок має бути добре підготовлений. Перед дзвінком необхідно вивчити інформацію клієнта, щоб розуміти, які послуги та товари можуть його зацікавити. Також слід підготуватися до можливих питань, які можуть виникнути під час розмови.
 • Перше враження. Перші секунди розмови дуже важливі. Варто переконатися, що ваш голос звучить дружелюбно та впевнено. Необхідно представитися та назвати назву компанії. Слід висловити подяку клієнтові за те, що знайшов час для розмови.
 • Сформулювати мету . Мета дзвінка має бути ясною та зрозумілою для клієнта. Варто описати переваги та можливості, які надає ваша компанія. Важливо звернути увагу на потреби клієнта та запропонувати рішення, яке буде найбільш відповідним.
 • Активне слухання. Важливим аспектом холодних дзвінків є активне слухання. Варто ставити відкриті питання, щоб отримати більше інформації про клієнта та його потреби. Необхідно уважно слухати та записувати відповіді клієнта, щоб запропонувати найкраще рішення.
 • Пропозиція, запрошення, речення. Після того, як ви розумієте потреби клієнта, необхідно запропонувати йому рішення. Варто описати переваги та можливості, які надає ваша компанія, та пояснити, як ваша пропозиція допоможе клієнту вирішити його проблеми чи задовольнити його потреби.
 • Закриття. Закриття дзвінка має бути доброзичливим та впевненим. Варто подякувати клієнту за час, який він знайшов для розмови, і уточнити, чи має якісь додаткові питання. Якщо клієнт зацікавлений у вашому реченні, можна запропонувати йому пройти наступний етап – замовити товар чи послугу.

Крім того, є кілька додаткових підходів, які допомагають зробити холодні дзвінки успішнішими.
Перший підхід – використання технологічних інструментів, таких як CRM-системи, які дозволяють зберігати та аналізувати інформацію про клієнтів . Це дозволяє налаштовувати дзвінки під потреби клієнта та ефективніше працювати з базою потенційних клієнтів.
Другий підхід – використання техніки нейролінгвістичного програмування (НЛП). НЛП допомагає розуміти мову клієнта, його бажання та потреби, а також встановлювати кращу комунікацію з нею.
Третій підхід – використання методу SPIN-продажів. SPIN-продаж – це метод продажів, який ґрунтується на розумінні проблем і потреб клієнта. Спочатку виявляються ситуація (S), проблема (P), наявні наслідки (I) та потенційні переваги (N) у разі вирішення проблеми. Цей підхід допомагає продавцеві краще зрозуміти потреби клієнта та запропонувати найкраще рішення.
На закінчення холодні дзвінки – це важливий інструмент у продажах. Щоб зробити їх успішнішими, потрібно дотримуватися певних принципів і використовувати найефективніші підходи. Технологічні інструменти, НЛП та метод SPIN-продажів можуть допомогти збільшити ефективність холодних дзвінків та досягти більшого успіху у продажах.

Холодні листи (e-mail): принципи та найуспішніші підходи

Холодні листи (e-mail) – це ефективний спосіб залучення нових клієнтів та збільшення продажів у кол-центрах та контакт-центрах. Однак, щоб такі листи були дійсно ефективними, потрібно дотримуватися певних принципів і використовувати найуспішніші підходи. У цьому блоці ми розглянемо ці принципи та підходи докладніше.
Принципи написання холодних листів:

 • Цільова аудиторія. Необхідно визначити, кому буде надіслано листа і які проблеми у них можуть виникнути.
 • Зміст. Необхідно підібрати правильні слова, щоб викликати у потенційного клієнта інтерес та переконати його у необхідності продукту чи послуги.
 • Лист тон. Лист має бути написаний у доброзичливій, але професійній манері, щоб не відштовхнути клієнта від себе.
 • Заголовок. Заголовок листа має бути яскравим та привабливим, щоб викликати інтерес клієнта.
 • Короткість. Лист має бути коротким та інформативним, щоб не втомлювати клієнта зайвою інформацією.
 • Завершення. Лист повинен мати хороше завершення, наприклад запрошення на зустріч або демонстрацію продукту.

Найбільш успішні підходи до написання холодних листів:

 • Персоналізація. Лист повинен бути написаний персонально для кожного клієнта, щоб у нього враження індивідуального підходу.
 • Унікальність. Лист має містити унікальну інформацію та пропозицію, які зацікавлять клієнта.
 • Проблема-рішення. Лист повинен містити інформацію про те, як продукт чи послуга може вирішити проблему клієнта.
 • Вигода. Лист має наголошувати на вигоді, яку отримає клієнт, якщо придбає продукт чи послугу.
 • Кейси. Кейси з реальної практики допоможуть показати, наскільки продукт чи послуга можуть бути корисними для інших клієнтів.
 • Відстеження. Необхідно стежити за тим, як реагують клієнти на листи, та аналізувати результати, щоб покращувати та оптимізувати стратегію написання холодних листів.

Важливо пам’ятати, що холодні листи – це лише один із методів залучення клієнтів та збільшення продажів у кол-центрах та контакт-центрах. Важливо використовувати комплексний підхід і поєднувати різні канали комунікації, такі як дзвінки, чати, соціальні мережі та ін.

 • Кейс відділу продажу компанії “ALL”. Цільовою аудиторією були середні та великі компанії, які займаються продажем продукції через роздрібні мережі. Основною проблемою було те, що вони витрачали багато часу на розробку та виробництво продукції, а забували про просування та продаж. У холодному листі було наголошено, що компанія “ALL” може допомогти їм у цьому, пропонуючи комплексні рішення для просування продукції та збільшення продажів.
 • Кейс відділу продажів компанії “Any”. Цільова аудиторія – малий та середній бізнес, який займається продажем товарів в інтернет-магазинах. Основна проблема в тому, що вони витрачали багато часу на ручну обробку замовлень та управління складом. У холодному листі було наголошено, що компанія “Any” може допомогти їм у цьому, пропонуючи програмне забезпечення для автоматизації цих процесів та збільшення ефективності роботи.
 • Кейс відділу продажів компанії “Cool”. Цільова аудиторія – компанії, які займаються продажем професійного обладнання. Основна проблема полягала в тому, що багато клієнтів не знали про те, що компанія “Cool” пропонує повний цикл послуг – від проектування до встановлення та налаштування обладнання. У холодному листі було наголошено, що компанія “Cool” може допомогти їм у цьому, пропонуючи комплексні рішення для професійної установки та налаштування обладнання.

Використання цих підходів та принципів у написанні холодних листів може значно підвищити їх ефективність та збільшити кількість укладених угод. Важливо пам’ятати, що для того, щоб отримати максимальну віддачу від холодних листів, необхідно постійно покращувати та оптимізувати їх зміст та структуру, а також аналізувати результати та проводити A/B-тестування.
Крім того, важливо стежити за правилами SEO-оптимізації, щоб холодні листи могли швидко та легко перебувати у пошуковій видачі. Для цього можна використовувати ключові слова та фрази, які найчастіше використовуються у пошукових запитах.

На закінчення холодні листи можуть бути дуже ефективним інструментом для залучення нових клієнтів і збільшення продажів у кол-центрах і контакт-центрах, якщо дотримуватися певних принципів і використовувати найбільш успішні підходи. Необхідно постійно покращувати та оптимізувати зміст та структуру листів, а також стежити за правилами SEO-оптимізації та аналізувати результати, щоб досягти максимальної ефективності.

Холодні зустрічі: принципи та найуспішніші підходи

Холодні зустрічі наживо можуть бути одним із найбільш ефективних способів встановлення контакту з потенційними клієнтами, але їх проведення може бути складним, особливо якщо немає досвіду роботи з такими клієнтами. У цьому блоці ми розглянемо основні принципи та найуспішніші підходи до проведення холодних зустрічей наживо.

 • Створіть список потенційних клієнтів

Перш ніж розпочати роботу з потенційними клієнтами, необхідно створити список, на якому будуть перераховані їхні імена, контактні дані та інша необхідна інформація. Це дозволить вам налаштовувати процес продажу та керувати ним більш ефективно. Існує безліч інструментів для створення та керування списками клієнтів, включаючи CRM-системи.

Поля контактів під час імпорту номерів
Поля контактів під час імпорту номерів
 • Підготуйтеся до зустрічі

Підготовка до зустрічі з потенційним клієнтом – це важливий етап, який визначає успіх чи невдачу зустрічі. Вивчіть інформацію про клієнта, визначте його потреби та інтереси, підготуйте питання та відповіді на можливі запитання клієнта. Пам’ятайте, що успішна зустріч залежить не тільки від того, наскільки добре ви підготувалися, а й від того, наскільки добре ви презентуєте себе та свою компанію.

 • Виберіть відповідне місце та час

Вибір місця та часу зустрічі – це також важливий етап, який може вплинути на успіх зустрічі. Переконайтеся, що обране місце та час є зручними для клієнта. Якщо ви запрошуєте клієнта до своїх офісів, переконайтеся, що вони чисті та акуратні. Якщо ви йдете на зустріч до клієнта, переконайтеся, що ви знаєте, як туди дістатися і скільки часу на це потрібно.

 • Знайдіть спільну мову

Щоб успішно провести зустріч з потенційним клієнтом, вам необхідно порозумітися. Дізнайтеся про його інтереси та потреби, поцікавтеся його думкою про вашу компанію та пропозиції. Це допоможе вам зрозуміти, які продукти та послуги можуть бути придатними для клієнта та як ви можете запропонувати їх найбільш ефективно.

 • Будьте впевненими та професійними

Під час зустрічі з потенційним клієнтом важливо виявляти впевненість та професіоналізм. Ставтеся до клієнта з повагою та демонструйте свою експертизу у своїй галузі. Пам’ятайте, що клієнти будуть оцінювати не лише продукти та послуги, які ви пропонуєте, а й ваше ставлення до них.

 • Запропонуйте вирішення проблеми клієнта

Під час зустрічі з потенційним клієнтом спробуйте зрозуміти, які проблеми у нього є, та запропонуйте рішення, яке може допомогти йому їх вирішити. Підкресліть переваги вашого продукту чи послуги та поясніть, як вони можуть допомогти клієнту досягти своїх цілей. Не забувайте, що клієнти шукають не лише продукти та послуги, а й рішення для своїх проблем.

 • Залишіть слід у пам’яті клієнта

Після завершення зустрічі з потенційним клієнтом не забудьте надіслати йому листа з подякою за його час та інтерес до вашої компанії. Це дозволить вам залишити слід у пам’яті клієнта та підвищити шанси на подальшу співпрацю. Також можете надіслати додаткову інформацію про вашу компанію, продукти та послуги, щоб клієнт міг поглянути на це у свій вільний час.
Холодні зустрічі наживо можуть бути складним процесом, але з правильним підходом та підготовкою вони можуть стати одним із найефективніших інструментів продажу. Важливо пам’ятати, що кожен клієнт унікальний і вимагає індивідуального підходу. Не забувайте про професіоналізм, повагу та постійну роботу над покращенням своїх навичок продажу.

Використання соціальних мереж для холодних продажів: принципи та найуспішніші підходи

Соціальні мережі є потужним інструментом для холодного продажу, який може залучити велику кількість потенційних клієнтів. Однак, щоб успішно використовувати соціальні мережі для холодних продажів, необхідно дотримуватися певних принципів та найуспішніших підходів.

Канали комунікацій Окі-Токі
Канали комунікацій Окі-Токі
 • Визначте свою цільову аудиторію та виберіть відповідні соціальні мережі. Не всі соціальні мережі підходять для продажу. Наприклад, LinkedIn добре підходить для ринку B2B, в той час як Instagram краще підходить для ринку B2C. Тому, щоб уникнути втрати часу та ресурсів, важливо вибрати соціальні мережі, які найбільше підходять для вашої цільової аудиторії.
 • Створіть привабливий контент, який змусить вашу цільову аудиторію звернути увагу. Ваш контент має бути цікавим, зрозумілим та інформативним. Наприклад, ви можете створити відео-огляд продукту, статтю-інструкцію або поділитися своїм досвідом у блозі.
 • Активно працюйте з вашими передплатниками. Відповідайте на їхні запитання, коментарі та повідомлення. Це допоможе встановити контакт та довіру між вами та вашими потенційними клієнтами.
 • Не забувайте про соціальну рекламу. Рекламні кампанії у соціальних мережах можуть бути дуже ефективними. Ви можете налаштувати таргетовану рекламу на цільову аудиторію, щоб збільшити ефективність продажів.
 • Використовуйте моніторинг соціальних мереж, щоб відстежувати відгуки та реагувати на них. Моніторинг допоможе дізнатися, що говорять про вашу компанію у соціальних мережах та які проблеми у ваших клієнтів. Це допоможе вам швидко реагувати та пропонувати рішення.
 • Використовуйте аналітику для вимірювання ефективності ваших продажів у соціальних мережах. Аналітика дозволяє дізнатися, скільки продажів було зроблено, скільки було витрачено на рекламу, скільки людей відвідало ваш сайт та іншу корисну інформацію. Це допоможе вам зрозуміти, які підходи працюють, а які ні, та оптимізувати вашу стратегію продажу у соціальних мережах.

Приклади успішного використання соціальних мереж для холодного продажу:

 • Компанія Salesforce використовує Twitter для просування своїх послуг та продуктів. Вони створили унікальний хештег #SalesforceOhana і регулярно публікують контент, пов’язаний з цим хештегом. Це допомагає їм встановити контакт зі своєю цільовою аудиторією та залучити нових клієнтів.
 • Компанія HubSpot використовує LinkedIn для просування своїх послуг та продуктів. Вони створили унікальний LinkedIn-обліковий запис, який орієнтований на їх цільову аудиторію. Вони регулярно публікують контент, пов’язаний з маркетингом, продажами та бізнесом, що допомагає їм встановити контакт зі своєю цільовою аудиторією та залучити нових клієнтів.
 • Компанія Airbnb використовує Instagram для просування своїх послуг та продуктів. Вони створили унікальний Instagram-акаунт, який орієнтований на мандрівників та публікують гарні фотографії з різних куточків світу. Це допомагає їм встановити контакт зі своєю цільовою аудиторією та залучити нових клієнтів.

Використання соціальних мереж для холодних продажів може бути дуже ефективним, якщо ви дотримуєтеся певних принципів та найбільш успішних підходів. Не забувайте про те, що ви повинні створювати привабливий контент, працювати з вашими передплатниками, використовувати соціальну рекламу та моніторинг, а також використовувати аналітику для вимірювання ефективності ваших продажів у соціальних мережах.

Холодні продажі на подіях та конференціях: принципи та найуспішніші підходи

Холодні продажі на подіях та конференціях – це ефективний спосіб залучення нових клієнтів та збільшення продажів для колл-центрів та контакт-центрів. Однак, щоб успішно продавати на заходах, потрібно дотримуватися кількох принципів та використовувати найефективніші підходи.
Принципи холодного продажу на подіях та конференціях:

 • Заздалегідь підготуйтеся до заходу. Вивчіть список учасників та визначте цільову аудиторію для вашої компанії. Розробте скрипти продажу та навички презентації, які допоможуть вам продати свої продукти та послуги.
 • Підходьте до кожного учасника заходу індивідуально.Постарайтеся встановити контакт з потенційним клієнтом, поставте йому питання про його бізнес та потреби, щоб розуміти, як ваша компанія може допомогти йому вирішити його проблеми.
 • Не забувайте про важливість переговорів. Спробуйте з’ясувати, що конкретно цікавить вашого потенційного клієнта і на яких умовах він готовий співпрацювати з вами.
 • Робіть перерви. Залишайте небагато часу для спілкування з учасниками заходу та підтримки відносин із вже існуючими клієнтами.

Найбільш успішні підходи до холодних продаж на подіях та конференціях:

 • Перше враження – ключовий момент. Зверніть увагу на ваш одяг, налаштуйтеся на позитивний лад та посміхайтеся.
 • Візьміть із собою достатню кількість інформації про вашу компанію та продукти. Розробте красиві буклети, флаєри та презентації, які легко читаються та містять зрозумілу інформацію.
 • Не забувайте про аналіз результатів. Слідкуйте за кількістю продажів та кількістю контактів, які ви зробили на заході, щоб розуміти, наскільки ефективним є ваш підхід.
 • Будьте наполегливими, але не нав’язуйте свої продукти та послуги. Якщо ви бачите, що потенційний клієнт не зацікавлений у вашому реченні, не варто наполягати на продажу. Натомість, підтримуйте контакт і продовжуйте спілкування, можливо, у майбутньому він може стати вашим клієнтом.

Приклад успішної реалізації холодних продажів на заході:
Компанія XYZ вирішила взяти участь у великій конференції, яка проходила у їхньому місті. Вони підготувалися заздалегідь, вивчили список учасників та визначили, що їх цільовою аудиторією є середні та великі компанії, що працюють у сфері інформаційних технологій.
Компанія XYZ розробила красиві буклети та флаєри з інформацією про свої продукти та послуги. Вони також підготували презентацію, яку демонстрували учасники заходу на своєму стенді.
Протягом усієї конференції, співробітники компанії XYZ встановлювали контакт з учасниками заходу, ставили питання щодо їхнього бізнесу та потреб. Вони використовували скрипти продажу та навички презентації, щоб продати свої продукти та послуги.
В результаті компанія XYZ уклала кілька контрактів з новими клієнтами та отримала багато позитивних відгуків від учасників конференції. Завдяки добре продуманому підходу та підготовці компанія XYZ змогла ефективно провести холодні продажі на заході та отримати нових клієнтів для свого бізнесу.

Інструменти та технології для холодного продажу

CRM-системи та їх роль в організації продажу

CRM-системи є незамінним інструментом для організації продажів у кол-центрах та контакт-центрах. Вони дозволяють скоротити час на обробку запитів клієнтів, покращити якість обслуговування та збільшити конверсію дзвінків у продажі.
В основі роботи CRM-систем лежить принцип збору, зберігання та обробки даних про клієнтів. За допомогою цієї інформації можна краще розуміти потреби клієнтів, формувати персоналізовані пропозиції та збільшувати їхню лояльність до бренду.
Крім того, CRM-системи дозволяють автоматизувати багато процесів, пов’язаних з продажами. Наприклад, автоматично надсилати листи з пропозиціями, нагадувати менеджерам необхідність зв’язатися з клієнтами, відстежувати статуси угод тощо. Це дозволяє скоротити час на рутинні операції та збільшити кількість часу, яку менеджери можуть приділити безпосередньо роботі з клієнтами.
Крім того, CRM-системи дозволяють покращити аналітику продажу та приймати рішення на основі даних. Наприклад, виявляти найефективніші канали продажів, визначати процеси, які потрібно оптимізувати, тощо. Це допомагає збільшити ефективність роботи та покращити результати.
Важливо також розуміти, що успішне впровадження CRM-системи потребує підготовки та навчання персоналу. Менеджери повинні бути готовими використовувати нові інструменти та вміти правильно інтерпретувати дані, щоб приймати ефективні рішення. Крім того, необхідно чітко визначити процеси роботи з CRM-системою та забезпечити їхнє відповідне впровадження.
Зрештою, варто згадати, що у виборі CRM-системи необхідно враховувати конкретні потреби та характеристики вашої компанії. Існує безліч варіантів CRM-систем, і кожна з них має свої переваги та недоліки. Необхідно провести аналіз та вибрати ту CRM-систему, яка найкраще відповідає конкретним потребам компанії.

Наприклад, якщо компанія працює в B2B-секторі, то важливо, щоб CRM-система мала можливості для роботи з корпоративними клієнтами та управління продажами на різних стадіях взаємодії з ними. Якщо компанія працює з великим обсягом даних, то потрібна система CRM, яка може обробляти великі обсяги інформації та забезпечувати швидкий доступ до даних.

Важливо також враховувати вартість CRM-системи та її інтеграцію з іншими інструментами, що використовуються в компанії. Не варто економити на CRM-системі, якщо вона не забезпечує необхідного рівня функціональності та ефективності роботи.
У результаті, CRM-системи є невід’ємною частиною організації продажів у кол-центрах та контакт-центрах. Вони дозволяють збільшити конверсію дзвінків у продажу, покращити якість обслуговування клієнтів та підвищити ефективність роботи менеджерів. При цьому необхідно враховувати конкретні потреби та характеристики компанії, щоб вибрати CRM-систему, яка найкраще відповідає її потребам.

Автоматизація та аналітика: інструменти та програми

Автоматизація процесів продажу дозволяє компаніям значно скоротити витрати на обслуговування клієнтів та збільшити кількість угод. Використання автоматичних наборів номерів, програма автодозвону, дзвінка або розсилки повідомлень допомагає операторам швидко знайти потенційних клієнтів та зв’язатися з ними, не витрачаючи багато часу на підготовку та пошук контактів.
Важливою складовою холодного продажу є аналітика. Використання програмного забезпечення для аналізу та інтерпретації даних допомагає компаніям визначити найперспективніші сегменти ринку, оцінити потенційну клієнтську базу, простежити ефективність кампаній та отримати повніше уявлення про потреби клієнтів.
Однією з найпопулярніших програм для аналізу даних у кол-центрі є CRM-система. Ця програма допомагає автоматизувати роботу з клієнтами, включаючи зберігання та обробку даних, створення завдань та відстеження їх виконання. CRM-система також надає можливість переглядати історію клієнтських запитів та спілкування, що дозволяє операторам налаштовувати індивідуальний підхід до кожного клієнта та покращити якість обслуговування.
Іншою важливою функцією CRM-системи є аналіз ефективності маркетингових кампаній. За допомогою спеціальних інструментів можна відстежити, скільки дзвінків було зроблено, скільки клієнтів було залучено, які канали маркетингу найефективніші, та багато іншого.
Ще одним ефективним інструментом для холодного продажу є програми-помічники, такі як Sales Navigator від LinkedIn. Вона дозволяє шукати потенційних клієнтів за допомогою різних фільтрів та знаходити найбільш підходящі компанії для співпраці. Також ця програма надає корисну інформацію про компанії та їх співробітників, таку як їх поточні завдання, інтереси та інше.
Ще одним корисним інструментом є Dialer . Вона автоматично набирає номери телефонів та з’єднує з оператором, що дозволяє економити багато часу та збільшує кількість угод.

Налаштування автообдзвоню в Окі-Токі
Налаштування автообдзвоню в Окі-Токі

Важливим аспектом холодного продажу є аналіз ефективності процесів. Для цього використовується інструмент аналітики даних, який дозволяє відстежувати всі етапи продажів, починаючи з першого контакту та закінчуючи завершенням угоди. Інформація про дії операторів, тривалість дзвінків, кількість пропущених дзвінків та інші параметри аналізується, щоб визначити, що потрібно покращувати, які процеси варто оптимізувати та які проблеми потрібно вирішити.
У результаті використання автоматизації та аналітики в холодних продажах дозволяє компаніям підвищити ефективність своєї роботи, скоротити витрати на обслуговування клієнтів та збільшити прибуток. Вибір інструментів та програм для кожної конкретної задачі повинен проводитися з урахуванням специфіки бізнесу та потреб клієнтів, а також оцінки ефективності інструментів на ринку.

Управління командою продажів: засоби та підходи

Управління командою продажів – ключовий аспект у продажах, особливо у холодних дзвінках. Сучасні технології та інструменти, доступні для колл-центрів та контакт-центрів, можуть значно підвищити ефективність роботи команди продажів. Розглянемо деякі з них.

 • CRM системи. Одним із основних інструментів для управління командою продажів є CRM системи. Вони дозволяють вести облік клієнтів, керувати дзвінками та угодами, а також аналізувати ефективність роботи команди. Крім того, багато систем CRM пропонують інтеграцію з іншими інструментами, такими як автоматичний набір номерів, запис розмов та ін.
 • Системи розподілу дзвінків (ACD) . Системи розподілу дзвінків використовуються для автоматичного розподілу дзвінків між вільними агентами. Вони дозволяють покращити обслуговування клієнтів та скоротити час очікування. Крім того, системи ACD можуть аналізувати дані про дзвінки та надавати звіти про ефективність роботи команди продажів.
Пріоритети операторів для розподілу дзвінків
Пріоритети операторів для розподілу дзвінків
 • Автоматичний набір номерів (Autodialer) . Автоматичний набір номерів – це інструмент, який дозволяє автоматично набирати номери зі списку контактів та з’єднувати агента із клієнтом, коли той відповідає. Це дозволяє скоротити час, що витрачається на пошук та набір номерів, та підвищити продуктивність команди.
 • Моніторинг якості. Моніторинг якості є важливим аспектом управління командою з продажу. Він дозволяє відстежувати продуктивність агентів, виявляти проблемні області та вживати заходів для покращення якості обслуговування. І тому використовуються різні інструменти, такі як запис розмов, моніторинг дзвінків, аудиторські перевірки тощо. Крім того, на основі результатів моніторингу якості можна проводити навчання та тренування для команди продажів.
Оцінка розмов операторів в Окі-Токі
Оцінка розмов операторів в Окі-Токі
 • Навчальні платформи. Навчання нових співробітників та підтримання рівня знань поточної команди є важливим аспектом управління командою продажів. Навчальні платформи дозволяють створювати інтерактивні курси та проводити онлайн-тренінги. Це допомагає підвищити кваліфікацію співробітників та покращити результати команди.
 • Аналітика та звітність. Аналітика та звітність є важливими аспектами управління командою продажів. Вони дозволяють відстежувати та аналізувати ефективність роботи команди, виявляти проблемні області та вживати заходів для покращення результатів. Для цього використовуються різні інструменти, такі як звіти з продажу, конверсії, кількості дзвінків тощо.
Зведений звіт з дзвінків
Зведений звіт з дзвінків
 • Комунікація та спільна робота. Комунікація та спільна робота є важливими аспектами управління командою продажів. Для цього використовують різні інструменти, такі як внутрішні чати, відеоконференції, обмін файлами і т.д. Крім того, важливо забезпечити ефективну взаємодію між відділами, щоб забезпечити повний цикл обслуговування клієнтів.
 • Мотивація команди. Мотивація команди є важливим аспектом керування командою продажів. Багато компаній використовують різні методи мотивації, такі як премії, бонуси, конкурси, заохочення та ін. Крім того, важливо створити комфортну робочу атмосферу та забезпечити команду необхідними інструментами та ресурсами для виконання завдань.
Показники ефективності для мотивації співробітників
Показники ефективності для мотивації співробітників

У результаті управління командою продажів – це складний процес, який вимагає використання різних інструментів і підходів. Добре налаштована команда продаж може значно підвищити ефективність і результативність роботи компанії. Регулярне навчання, моніторинг якості та аналіз результатів допоможуть визначити проблемні області та вжити заходів для їх усунення.

Поширені помилки та пастки у холодних продажах

Помилки під час підготовки та планування

У холодних продажах помилки під час підготовки та планування можуть призвести до втрати потенційних клієнтів та коштів. Однак уникнути цих помилок можливо, якщо знати, на що звернути увагу при плануванні та підготовці процесу холодних продажів. У цьому блоці ми розглянемо поширені помилки та пастки, пов’язані з цим етапом.

 • Помилки щодо цільової аудиторії

Одна з найпоширеніших помилок у холодних продажах – невизначення цільової аудиторії. Визначення цільової аудиторії є ключовим моментом під час підготовки та планування процесу продажів. Без правильно визначеної цільової аудиторії, ви витрачаєте свій час та ресурси на звернення до невідповідної аудиторії. Це може призвести до зниження ефективності продажів та погіршення ваших показників.
Рекомендується проводити дослідження ринку та визначати цільову аудиторію на основі даних про її потреби, інтереси та звички. Це допоможе збільшити шанси на успішні продажі.

 • Неефективне використання технологій

У холодних продажах неефективне використання технологій може призвести до втрати потенційних клієнтів. Наприклад, якщо ви використовуєте застарілі програми, ваші клієнти можуть зіткнутися з проблемами під час роботи з вами. Це може призвести до погіршення іміджу вашої компанії.
Рекомендується використовувати сучасні технології для автоматизації та оптимізації процесів продажу. Наприклад, використання хмарного сервісу Окі-Токі допоможе покращити роботу вашого колл-центру та збільшити ефективність холодних продажів.

 • Недостатнє навчання персоналу

Ще одна поширена помилка – недостатнє навчання персоналу. Необхідно навчати персонал, який займається холодним продажем, правильною технікою продажу та ефективному спілкуванню з клієнтами. Недостатньо навчений персонал може зробити помилки, які призведуть до втрати потенційних клієнтів та зниження ефективності холодних продажів. Крім того, недостатньо навчений персонал може не знати основних принципів та правил у сфері продажу, що може призвести до неправильного підходу до клієнта та погіршення іміджу компанії.
Рекомендується проводити регулярні тренінги для персоналу, щоб вони були в курсі останніх тенденцій та змогли застосовувати сучасні методи продажу. Також варто забезпечити доступ до навчальних матеріалів та посібників, які допоможуть співробітникам покращити свої навички.

 • Недостатня підготовка до дзвінка

Ще одна поширена помилка при підготовці та плануванні холодних продажів – недостатня підготовка до дзвінка. Якщо ви не підготуєтеся до дзвінка, то ризикнете не лише втратити клієнта, а й погіршити свої стосунки з ним. Необхідно мати повну інформацію про потенційного клієнта, його потреби, інтереси та про те, як ви можете допомогти йому вирішити його проблеми.
Рекомендується проводити детальне дослідження перед дзвінком, щоб отримати максимально можливу інформацію про потенційного клієнта. Також слід розробити ефективний план продажу, який допоможе співробітникам кол-центру краще підготуватися до дзвінка.
Помилки під час підготовки та планування холодних продажів можуть знизити ефективність вашого бізнесу та призвести до втрати потенційних клієнтів. Однак, за допомогою правильної підготовки, навчання персоналу, використання сучасних технологій та правильного визначення цільової аудиторії, можна уникнути цих помилок та підвищити ефективність холодних продажів.

Неефективні методи та підходи

Холодні продажі – це техніка продажу, при якій продавець зв’язується з потенційними клієнтами, які не виявляли інтересу до продукту чи послуги. Однак, при такому підході можуть виникнути деякі помилки та пастки, які можуть призвести до невдачі. У цьому блоці ми розглянемо поширені помилки та неефективні методи в холодних продажах та поділимося практичними порадами, як уникнути цих проблем.

 • Невідповідність продукту та цільової аудиторії

Один із найпоширеніших помилок у холодних продажах – це продаж продукту, який не відповідає потребам та інтересам цільової аудиторії. Щоб уникнути цієї пастки, необхідно провести дослідження цільової аудиторії та зрозуміти, які проблеми вирішує продукт та як він може допомогти клієнту.

 • Неправильне використання скриптів

Скрипти – це важливий інструмент у холодних продажах, але їх неправильне використання може призвести до невдачі. Скрипти мають бути гнучкими та націлені на вирішення проблем клієнта, а не на продаж продукту. Вони не повинні звучати механічно та стандартизовано, а повинні адаптуватися до потреб кожного клієнта.

Скрипт діалогу в Окі-Токі
Скрипт діалогу в Окі-Токі
 • Недостатнє знання продукту

Дуже важливо мати повне знання про продукт, який ви продаєте, щоб переконливо розповісти про його переваги та показати, як він може вирішити проблеми клієнта. Недостатнє знання продукту може призвести до невиправданих очікувань клієнта та втрати довіри до продавця.

 • Недоречне використання технологій

Технології – це важливий інструмент у холодних продажах, але їхнє недоречне використання може призвести до невдачі. Використання автоматичних голосових повідомлень або масового розсилання листів може призвести до негативної реакції клієнтів та втрати довіри до компанії.

Голосове повідомлення у сценарії дзвінка
Голосове повідомлення у сценарії дзвінка
 • Невміння слухати клієнта

Одна з найважливіших навичок у холодному продажу – це вміння слухати клієнта. Якщо продавець не слухає клієнта і не розуміє його потреби та проблеми, то він не зможе запропонувати відповідне рішення та переконати клієнта купити продукт. Щоб уникнути цієї помилки, продавець повинен активно слухати клієнта, ставити запитання та уточнювати інформацію, щоб краще зрозуміти його потреби та очікування.

 • Неефективне керування часом

Час – це найцінніший ресурс у холодному продажу, і його неефективне використання може призвести до невдачі. Продавець повинен оптимізувати свій час, щоб сфокусуватися на найбільш перспективних клієнтах та ефективно вирішувати їхні проблеми.

 • Неадекватна реакція на відмову клієнта

У холодних продажах відмови клієнтів – це неминучий фактор, і неадекватна реакція на них може призвести до втрати довіри до компанії. Продавець повинен приймати відмови як частину процесу продажу та не сприймати їх особистісно. Він повинен розуміти причини відмов та використовувати їх для покращення своєї роботи.

Щоб уникнути цих помилок та пасток, продавці повинні зосередитися на потребах клієнтів, використовувати гнучкі скрипти, мати повне знання продукту, ефективно використовувати технології, активно слухати клієнта, оптимізувати свій час та приймати відмови як частину процесу продажу. Важливо також пам’ятати про роль комунікації та переконання у продажах. Практичні поради та кейси з реальної практики допоможуть продавцям удосконалювати свої навички та досягати кращих результатів у холодних продажах.

Секрети успішного холодного продажу

Націлювання на правильну аудиторію

Для того, щоб холодні продажі були успішними, необхідно націлитись на правильну аудиторію. В іншому випадку, продавець може витрачати багато часу та ресурсів на неправильну аудиторію, що призведе до низької конверсії та втрати потенційних клієнтів. У цьому блоці ми розглянемо основні секрети успішного холодного продажу, пов’язаних з націлюванням на правильну аудиторію.

Визначення ідеального клієнта

Перший крок у націлюванні на правильну аудиторію – визначення ідеального клієнта. Ідеальний клієнт – це той, хто найімовірніше стане вашим клієнтом. Щоб визначити ідеального клієнта, необхідно відповісти на такі питання:

 • Який бізнес у вас?
 • Який продукт чи послуга ви продаєте?
 • Які проблеми вирішує ваш продукт чи послуга?
 • Хто може бути зацікавлений у вирішенні цих проблем?
 • Які характеристики повинен мати ваш клієнт?

Відповіді на ці запитання допоможуть визначити ідеального клієнта та націлитись на нього у холодних продажах.

Дослідження цільової аудиторії

Після визначення ідеального клієнта необхідно провести дослідження цільової аудиторії. Дослідження допоможе виявити особливості цільової аудиторії, її потреби та інтереси. Для цього можна використовувати такі джерела інформації:

 • Аналіз конкурентів та їх клієнтів
 • Опитування серед поточних клієнтів
 • Використання соціальних мереж для вивчення потреб цільової аудиторії

Дослідження цільової аудиторії допоможе більш точно націлитись на потенційних клієнтів та збільшити шанси на успішні холодні продажі.

Сегментація аудиторії

Сегментація аудиторії – це процес поділу цільової аудиторії на групи за певними ознаками. Сегментація допомагає більш точно націлитись на потенційних клієнтів та створити персоналізовані пропозиції. Для сегментації можна використовувати такі ознаки:

 • Демографічні ознаки (вік, стать, дохід тощо)
 • Географічні ознаки (регіон, місто, країна тощо)
 • Поведінкові ознаки (частота покупок, уподобання, інтереси тощо)
 • Психографічні ознаки (цінності, переконання, захоплення тощо)

Сегментація дозволяє створити персоналізовані пропозиції для кожної групи, збільшуючи ймовірність успішних холодних продажів.

Використання правильних інструментів

Для успішного холодного продажу необхідно використовувати правильні інструменти. У кол-центрах та контакт-центрах використовуються різні інструменти для націлювання на правильну аудиторію, такі як:

 • CRM-системи (Customer Relationship Management) – системи управління взаємовідносинами з клієнтами, які дозволяють зберігати та обробляти інформацію про клієнтів.
 • Автодозвони – системи, які автоматично дзвонять клієнтам за списком номерів, визначаючи можливість з’єднання з менеджером.
 • IP-телефонія – системи передачі голосу по інтернету, які дозволяють знизити витрати на дзвінки.

Використання правильних інструментів допоможе оптимізувати процес холодного продажу та підвищити конверсію.

Контроль якості

Контроль якості є важливою складовою успішного холодного продажу. Він дозволяє виявити проблеми у процесі їх виконання та усувати їх. Для контролю якості можна використовувати такі методи:

 • Моніторинг розмов менеджерів із клієнтами
 • Аналіз відгуків клієнтів
 • Аналіз статистики холодних дзвінків
Мовна аналітика
Мовна аналітика

Контроль якості допомагає підвищувати рівень обслуговування клієнтів та збільшувати ймовірність успішного холодного продажу.
Націлювання на правильну аудиторію – це один із найважливіших секретів успішного холодного продажу. Визначення ідеального клієнта, дослідження цільової аудиторії, сегментація, використання правильних інструментів та контроль якості – все це становить важливу частину процесу холодних продажів. Дотримання цих секретів дозволить підвищити ймовірність успішних холодних продажів і збільшити конверсію. Крім того, необхідно враховувати індивідуальні особливості кожного клієнта та створювати персоналізовані пропозиції. Оптимізація процесу холодних продажів, контроль якості та постійне покращення за допомогою аналізу результатів – це ключ до успіху у цій сфері.

Побудова довіри та стосунків

У холодних продажах, де контакт-центри та кол-центри відіграють важливу роль, побудова довіри та стосунків з потенційними клієнтами може стати вирішальним фактором у успішному завершенні угоди. У цьому блоці ми розглянемо кілька секретів, які допоможуть побудувати довіру та встановити ефективні стосунки з клієнтами.

Досліджуйте своїх клієнтів

Перед тим, як розпочати роботу з потенційним клієнтом, необхідно провести дослідження, щоб зрозуміти, які потреби та інтереси він має. Наприклад, ви можете використовувати інформацію з попередніх дзвінків, щоб зрозуміти, які продукти та послуги клієнт купував раніше. Це допоможе сформувати більш персоналізовану пропозицію та встановити глибші відносини.

Грунтуйтеся на даних

При роботі з потенційним клієнтом необхідно ґрунтуватися на даних, щоб сформувати найбільш ефективну пропозицію. Використовуйте дані про попередні продажі, щоб зрозуміти, які продукти та послуги є найбільш популярними серед ваших клієнтів, і на цій основі запропонуйте клієнту найбільш підходяще рішення.

Побудуйте відносини

Побудова довіри та відносин з клієнтом є ключовим фактором у успішному холодному продажу. Необхідно створити атмосферу довіри та розуміння, щоб клієнт був готовий розглянути вашу пропозицію. Встановлюйте контакт із клієнтом не тільки для того, щоб запропонувати йому продукт чи послугу, але й для того, щоб спілкуватися та пізнавати його потреби та інтереси.

Виявляйте увагу

При роботі з клієнтом необхідно виявляти увагу та турботу про його потреби. Це допоможе побудувати довірчі відносини та підвищити ймовірність успішної угоди. Наприклад, ви можете дізнатися про проблеми, які виникли у клієнта під час використання продукту або послуги конкурентів, і запропонувати йому найбільш відповідне рішення.

Використовуйте технології

У сучасних контакт-центрах та кол-центрах широко використовуються різні технології, які допомагають ефективно працювати з клієнтами. Наприклад, автоматизація деяких процесів може значно скоротити час на обслуговування клієнтів та підвищити якість обслуговування. Крім того, використання CRM-систем та інших технологій допоможе краще організувати роботу з клієнтами та швидше реагувати на їхні запити.

Не забувайте про післяпродажне обслуговування

Післяпродажне обслуговування є важливим компонентом у встановленні довгострокових відносин із клієнтами. Після того, як клієнт придбав продукт або послугу, необхідно стежити за тим, щоб він був задоволений якістю послуг. Якщо у клієнта виникають проблеми, необхідно оперативно реагувати на них та надавати своєчасну допомогу.
У результаті, побудова довіри та відносин з клієнтами є ключовим компонентом успішних холодних продажів у контакт-центрах та кол-центрах. Для цього необхідно проводити дослідження клієнтів, використовувати дані, виявляти увагу та турботу про клієнтів, використовувати сучасні технології та не забувати про післяпродажне обслуговування. Ці практичні поради допоможуть встановити ефективні відносини з клієнтами та підвищити ймовірність успішних угод.

Ефективна комунікація

Ефективна комунікація є одним із головних факторів успіху в холодних продажах. Для того щоб продажі були успішними, необхідно мати не тільки хороший продукт або послугу, але і вміти його продавати. Нижче ми розглянемо кілька секретів успішного холодного продажу, пов’язаних з ефективною комунікацією.

 • Підготовка до дзвінка. Перед дзвінком необхідно підготуватися до розмови, вивчивши інформацію про клієнта та його потреби. Також варто підготуватися до можливих питань та заперечень.
 • Встановлення довірчих відносин. Для того, щоб клієнт почув вас, необхідно спочатку встановити з ним довірчі стосунки. Слід представитися та виявити інтерес до його проблем.
 • Визначення потреб клієнта. Необхідно виявити потреби клієнта, задаючи йому питання, і запропонувати йому рішення, яке максимально задовольнить його потреби.
 • Робота з запереченнями. При холодних продажах нерідко виникають заперечення клієнта. Необхідно вміти працювати з ними, пропонуючи альтернативи та переконуючи клієнта у правильності вибору.
 • Закриття угоди. Ключовим моментом у холодних продажах є закриття угоди. Необхідно вміти підштовхнути клієнта до ухвалення рішення і зробити це таким чином, щоб клієнт не відчував тиску.
 • Ведення документації. Важливою частиною холодного продажу є ведення документації. Необхідно заносити інформацію про клієнта, його потреби та результат дзвінка.
 • Зворотній зв’язок. Зворотний зв’язок є не менш важливим фактором успіху в холодному продажу. Необхідно аналізувати результати дзвінків, виявляти помилки та покращувати свої навички.

Як видно, ефективна комунікація є ключовим фактором успіху у холодних продажах. Робота з клієнтом має бути чіткою та послідовною, із встановленням довірчих відносин та виявленням потреби клієнта. Необхідно вміти професійно працювати з запереченнями та підштовхнути клієнта до ухвалення рішення, не викликаючи у нього почуття тиску. Крім того, важливо вести документацію та аналізувати результати, щоб покращувати свої навички та підвищувати ефективність продажів.
Практичні поради для успішної комунікації у холодних продажах:

 • Підготуйтеся до розмови, вивчіть інформацію про клієнта та його потреби
 • Уявіть і встановити довірчі відносини з клієнтом
 • Виявіть потреби клієнта та запропонуйте рішення, яке максимально їх задовольнить
 • Працюйте з запереченнями, пропонуючи альтернативи та переконуючи клієнта у правильності вибору
 • Переконливо підштовхніть клієнта до ухвалення рішення
 • Ведіть документацію та аналізуйте результати для покращення своїх навичок

Приклад успішного холодного продажу:
Компанія X розробляє програмне забезпечення для малого бізнесу. Їхній продукт дозволяє автоматизувати бізнес-процеси та збільшити ефективність роботи. Компанія Y є потенційним клієнтом. При дзвінку представник компанії X встановив довірчі відносини з клієнтом, поставив запитання та виявив потреби компанії Y. Представник компанії X запропонував рішення, яке найбільше задовольняє потреби компанії Y, а також переконливо підштовхнув клієнта до ухвалення рішення. У результаті компанія Y придбала товар компанії X і залишила позитивний відгук про роботу з ними.
На закінчення, ефективна комунікація відіграє важливу роль у холодних продажах. Встановлення довірчих відносин з клієнтом, виявлення його потреб, робота з запереченнями та переконливе закриття угоди – всі ці моменти є ключовими для успіху у холодних продажах. Ведення документації та аналіз результатів допомагають покращувати свої навички та підвищувати ефективність продажів.

Управління запереченнями та відмовими

Коли справа доходить до холодного продажу, управління запереченнями та відмовими відіграє вирішальну роль у тому, наскільки успішно можна закрити угоду. Досвідчені колл-центри та контакт-центри знають, що управління запереченнями та відмовими – це невід’ємна частина процесу продажів, яка потребує уваги та навичок.
У цьому блоці статті ми розповімо про секрети успішного холодного продажу та про те, як правильно керувати запереченнями та відмовими. Ми обговоримо загальні стратегії та тактики, які допоможуть вашій команді продажів подолати будь-які перешкоди та закрити більше угод.

Розуміння заперечень

Перший крок в управлінні запереченнями – це розуміння того, що саме викликає заперечення у ваших потенційних клієнтів. Це може бути будь-що, від вартості товару до необхідності покупки. Використовуйте зворотний зв’язок від клієнтів, щоб визначити найпоширеніші заперечення та підготуватися до них заздалегідь.

Аналіз заперечень

Після того як ви визначили найбільш поширені заперечення, наступний крок – аналізувати їх. Це допоможе вам зрозуміти, які аргументи є найбільш ефективними для подолання заперечень, і розробити план дій для кожного заперечення.

Правильне вирішення заперечень

Коли ви отримуєте заперечення, важливо не перестаратися і не починати сперечатися з клієнтом. Натомість, використовуйте правильне рішення заперечень – це навичка, яка дозволяє перевести зворотний зв’язок у позитивний досвід продажів.Спробуйте поставити себе на місце клієнта та запропонувати рішення, яке вирішить їхню проблему.

Концентруйтеся на перевагах

Замість того, щоб фокусуватися на запереченнях, сконцентруйтеся на перевагах вашого продукту або послуги. Надайте клієнту додаткову інформацію про те, як ваш продукт може вирішити їхню проблему або задовольнити їхні потреби.

Навчання персоналу

Для успішного управління запереченнями та відмовими необхідно, щоб ваш персонал був добре навчений і мав необхідні навички. Навчайте своїх співробітників долати заперечення та пропонувати клієнтам рішення, які допоможуть їм приймати рішення про покупку. Тренуйте їх на практичних сценаріях і давайте зворотний зв’язок, щоб вони могли покращувати свої навички.

Використання CRM-систем

CRM-системи можуть значно полегшити процес управління запереченнями та відмовими. Вони дозволяють відстежувати та аналізувати зворотний зв’язок від клієнтів, а також зберігати інформацію про попередні контакти. Це допомагає вам краще розуміти потреби клієнтів та надавати їм персональний підхід.

Структурований підхід

Добре структурований підхід до управління запереченнями та відмовими допоможе вам бути більш організованим та ефективним. Розробте структурований план дій для кожного заперечення та тренуйте своїх співробітників на його використання. Це дозволить вашій команді продажів бути більш впевненою та підготовленою до будь-яких ситуацій.
На закінчення, управління запереченнями та відмовими – це невід’ємна частина процесу продажу, яка потребує уваги та навичок. Використовуйте ці секрети успішного холодного продажу і навчіть свою команду, щоб закрити більше угод і збільшити прибуток.

Дотримання певного скрипту або плану

Холодні продажі – це процес продажу товарів або послуг, який здійснюється без попереднього контакту з потенційним клієнтом. Часто такі продажі здійснюються через кол-центри або контакт-центри. Одним з ключових секретів успішного холодного продажу є дотримання певного скрипту або плану. Це дозволяє знизити час продажу та підвищити конверсію.

Використовуйте ефективний скрипт

Скрипт – це план продажу, який розроблений для покращення процесу продажу. Це може бути загальний план або набір питань, які необхідно поставити потенційному клієнту. Використовуйте ефективний скрипт , який дозволить продавцю швидко та ефективно встановити контакт з потенційним клієнтом та продати йому свій товар чи послугу.

Дотримуйтесь структури дзвінка

Структура дзвінка – це план того, як ви хочете здійснити дзвінок з потенційним клієнтом. Виконайте цю структуру, щоб зробити дзвінок більш ефективним. Почніть з привітання, потім перейдіть до уявлення себе та своєї компанії. Поставте запитання, щоб зрозуміти потреби клієнта. Запропонуйте рішення, яке вирішить проблему клієнта. Укласти угоду.

Анкета розмови оператора в Окі-Токі
Анкета розмови оператора в Окі-Токі
 • Використовуйте сленгові поняття

Сленгові поняття – це терміни, які використовуються в кол-центрах для позначення різних аспектів процесу продажу. Використовуйте ці терміни, щоб покращити розуміння процесу продажу та прискорити спілкування з клієнтом. Наприклад, «кваліфікація» означає визначення потреб клієнта, «скрипт» – план продажу, «закриття» – завершення угоди.

Орієнтуйтесь на цілі

Орієнтуйтеся на цілі, яких потрібно досягти у холодних продажах. Це може бути встановлення контакту з новим клієнтом, продаж певної кількості товарів чи послуг, досягнення певної виручки. Працюйте активно над досягненням цих цілей, покращуючи свій скрипт та структуру дзвінка.
Важливо пам’ятати, що не всі клієнти зацікавлені у покупці вашого товару чи послуги. Не варто витрачати час на них, а краще зосередитися на тих, хто справді може стати вашим клієнтом. Кваліфікація клієнта допоможе визначити, наскільки він зацікавлений у вашому товарі чи послузі, та дозволить заощадити час.

Навчайте своїх продавців

Навчання – це важливий аспект успішного холодного продажу. Навчайте своїх продавців ефективному скрипту та структурі дзвінка, давайте їм практичні поради, проводіть тренінги. В результаті ви отримаєте продавців, які впевнено та ефективно справляються зі своєю роботою.

Використовуйте технології

Сучасні технології можуть суттєво спростити процес холодного продажу. Використовуйте хмарний сервіс для колл-центрів та контакт-центрів, який дозволяє автоматизувати багато процесів, таких як набір номерів, запис розмов та обробку даних. Це дозволить скоротити час продажу та підвищити ефективність роботи вашої команди.

Аналізуйте результати

Аналіз результатів – це важливий аспект успішного холодного продажу. Аналізуйте конверсію, кількість продажів, середній чек та інші показники, щоб розуміти, які аспекти вашого процесу продажу потрібно покращити. Використовуйте отримані дані для оптимізації скрипту та структури дзвінка.
Висновок
Дотримання певного скрипту або плану є ключовим аспектом успішного холодного продажу. Використовуйте ефективний скрипт та структуру дзвінка, орієнтуйтесь на цілі, навчайте своїх продавців, використовуйте сучасні технології та аналізуйте результати. Це дозволить підвищити конверсію, прискорити процес продажу та покращити роботу вашої команди.

Оцінка ефективності та покращення результатів

Використання ключових показників ефективності (KPI)

У кол-центрах та контакт-центрах ефективність холодних продажів є ключовим показником успішної роботи. Щоб покращити результати продажів, необхідно оцінити ефективність поточної стратегії продажів та використовувати ключові показники ефективності (KPI) для визначення областей для покращення.

Оцінка ефективності холодного продажу

Першим кроком до покращення результатів холодних продажів є оцінка поточної ефективності продажів. Це може бути зроблено шляхом аналізу наступних показників:

 • Конверсія – відсоток потенційних клієнтів, які згодні купівлю після контакту з оператором. Для розрахунку конверсії необхідно розділити кількість клієнтів, згодних на купівлю, на кількість контактів.
 • Середній час розмови (Average Handle Time, AHT) – час, витрачений оператором на розмову з потенційним клієнтом. Цей показник може бути використаний для оцінки ефективності роботи оператора, а також визначення областей, які можуть бути поліпшені.
 • Середній час відповіді (Average Speed of Answer, ASA) – час, який знадобився, щоб оператор відповів на дзвінок. Чим швидше оператор відповість на дзвінок, тим більше шансів, що клієнт залишиться на лінії та погодиться на покупку.
 • Кількість дзвінків на одного оператора – цей показник може бути використаний для визначення завантаженості операторів та необхідності додавання нових співробітників у кол-центр.
Рапорт для аналізу показників
Рапорт для аналізу показників

Використання ключових показників ефективності (KPI)

Після того, як було проведено оцінку ефективності холодних продажів, наступним кроком є визначення ключових показників ефективності (KPI). Ключові показники ефективності можуть змінюватись в залежності від цілей компанії та продукту, але деякі загальноприйняті KPI включають:

 • Конверсія – як згадувалося вище, конверсія одна із ключових показників ефективності для холодних продажів.
 • Кількість дзвінків на одного оператора – висока кількість дзвінків на одного оператора може призвести до зниження якості обслуговування клієнтів і, як наслідок, зниження конверсії. Оптимальним вважається співвідношення 2-3 дзвінків на одного оператора.
 • Середній час розмови (AHT) – тривалі розмови можуть вказувати на проблеми в роботі оператора або те, що клієнти не отримують достатньо інформації на початку розмови, що призводить до необхідності ставити додаткові питання.
 • Середній час відповіді (ASA) – довгий час очікування відповіді може призвести до втрати інтересу клієнтів, що може позначитися на конверсії.

Поліпшення результатів холодного продажу

Після того, як були визначені ключові показники ефективності, можна перейти до покращення результатів холодного продажу. Деякі практичні поради для покращення результатів холодного продажу:

 • Навчання операторів – навчання операторів може допомогти покращити якість обслуговування клієнтів та підвищити конверсію. Це може бути навчання продукту, методик продажів, роботи з запереченнями і т.д.
 • Моніторинг дзвінків – моніторинг дзвінків дозволяє виявити проблемні моменти у роботі операторів та виявити загальні тенденції.
 • Оптимізація скрипту – оптимізація скрипту може допомогти покращити ефективність продажів, зменшити час розмови та збільшити конверсію.
 • Аналіз конкурентів – аналіз конкурентів може допомогти зрозуміти їх стратегії продажу та знайти області для покращення своєї власної стратегії.
 • Налаштування обладнання – Налаштування обладнання може допомогти знизити час відповіді та покращити якість дзвінків.
 • Аналіз даних – аналіз даних дозволяє виявити тенденції та проблеми та вживати відповідних заходів для покращення результатів продажів.

Насамкінець, для покращення результатів холодних продажів необхідно оцінити ефективність поточної стратегії продажів, визначити ключові показники ефективності та використовувати практичні поради для покращення результатів продажів. Це дозволить оптимізувати роботу кол-центру та збільшити конверсію. Крім того, важливо постійно аналізувати дані та оптимізувати процеси, щоб зберігати високу ефективність холодних продажів.
Як приклад успішної стратегії продажів можна навести компанію Zappos, яка була визнана однією з найкращих компаній у галузі обслуговування клієнтів. Ключовий показник ефективності для Zappos – задоволеність клієнтів. Компанія навчає своїх операторів роботі з клієнтами та приділяє особливу увагу рішенню проблем клієнтів, що призводить до підвищення рівня довіри та задоволеності клієнтів, а також збільшення конверсії.

Таким чином, ефективність холодних продажів може бути покращена шляхом оцінки поточної стратегії продажів, визначення ключових показників ефективності та використання практичних порад для покращення результатів продажів. Це дозволить збільшити конверсію та підвищити рівень задоволеності клієнтів, що є ключовими показниками успішної роботи колл-центру або контакт-центру.

Аналіз результатів та покращення стратегій

Однією з ключових завдань контакт-центрів є збільшення обсягу продажу через телефонні дзвінки, тобто холодного продажу. Для того, щоб ефективно продавати, необхідно регулярно оцінювати ефективність продажу та покращувати стратегії продажу. У цьому блоці ми розглянемо основні методи оцінки ефективності продажів та дамо практичні поради щодо покращення результатів холодних продажів.

Аналіз результатів холодного продажу

Перший крок в оцінці ефективності продажів – аналіз результатів холодних дзвінків. Важливо визначити, які продукти чи послуги найбільше успішно продавалися і які стратегії продажів працювали найкраще. Для цього можна використовувати такі метрики:

 • Конверсія. Конверсія – це співвідношення кількості дзвінків до кількості продажів. Чим вища конверсія, тим ефективніше працює відділ продажу.
 • Середня виручка із продажу. Середня виручка із продажу – це середній дохід, отриманий від одного продажу. Чим вище середня виручка з продажу, тим вигідніше продавати цей продукт чи послугу.
 • Час дзвінка. Час дзвінка – це час, витрачений на кожен дзвінок. Важливо оптимізувати час дзвінка, щоб продавець встигав спілкуватися з максимальною кількістю потенційних клієнтів.
 • Передзвони. Передзвони – це кількість дзвінків, зроблених продавцями клієнтам, які раніше не змогли здійснити покупку. Важливо контролювати кількість передзвонів, щоб вона не перевищувала певного рівня.
Рапорт з роботи автообдзвоню
Рапорт з роботи автообдзвоню

Поліпшення стратегій продажу

Оцінка ефективності продажів – це лише перший крок. Важливо покращувати стратегії продажів, ґрунтуючись на аналізі результатів. Для цього можна використати такі поради:
Аналізувати профіль клієнтів. Важливо розуміти, хто є вашою цільовою аудиторією, щоб адаптувати свою стратегію продажу під їхні потреби.

 • Вивчати продукти. Чим більше продавець знає про продукт, тим легше йому переконати клієнта в його необхідності. Проводьте регулярні навчання продавців про характеристики та переваги продукту, які вони мають продавати.
 • Використовувати персоналізований підхід. Намагайтеся адаптувати свою стратегію продажу під кожного клієнта. Дізнайтеся його потреби і показуйте, як ваш продукт може вирішити його проблеми.
 • Аналізувати помилки. Аналізуйте свої помилки та визначайте, що потрібно покращити. Робіть висновки з кожного невдалого продажу та вживайте заходів для того, щоб уникнути подібних помилок у майбутньому.
 • Слідкувати за новими тенденціями. Контакт-центри та відділи продажу повинні постійно стежити за новими тенденціями у своїй галузі. Вивчайте нові технології та методи продажу, щоб оптимізувати свою стратегію продажу.

Тепер, коли ми розглянули основні методи оцінки ефективності продажів та поради щодо покращення стратегій продажів, ви можете використовувати їх у своїй роботі. Пам’ятайте, що оцінка та покращення результатів холодних продажів – це постійний процес. Регулярно аналізуйте свої результати, вносьте покращення у свою стратегію продажів та стежте за новими тенденціями у галузі, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Навчання та розвиток навичок співробітників

Навчання та розвиток навичок співробітників є ключовим елементом для покращення результатів холодних продажів. Для цього необхідно проводити регулярне навчання співробітників, націлене на підвищення якості обслуговування клієнтів та покращення процесів продажу.
Для навчання співробітників можуть використовуватись різні методи та технології, такі як:

 • Тренінги – це навчання співробітників навичкам роботи з клієнтами та проведення продажів.
 • Менторинг – це індивідуальне навчання співробітників досвіду та знання більш досвідчених колег.
 • Коучинг – це спільне вирішення проблем та пошук нових підходів до роботи.
 • Онлайн-курси – це навчання з використанням інтернет-ресурсів.
 • Внутрішні ресурси – використання внутрішньої бази знань компанії.
 • Регулярні перевірки – це систематичний аналіз роботи співробітників, який дозволяє виявити проблеми та оцінити ефективність навчання.
 • Зворотній зв’язок – це діалог між співробітниками та керівництвом, який допомагає покращити якість роботи та навчання.
 • Використання інструментів автоматизації – це застосування спеціалізованого програмного забезпечення, яке допомагає прискорити та оптимізувати процеси продажу.
 • Використання реалістичних кейсів – це навчання на реальних прикладах із практики, які допомагають співробітникам краще розуміти та застосовувати знання та навички в роботі.

Практичні поради

Щоб ефективно оцінити ефективність холодного продажу та покращити результати, необхідно враховувати наступні практичні поради:

 • Регулярно проводьте перевірки якості роботи співробітників, щоб виявити проблеми та недоліки.
 • Визначайте ключові показники ефективності та відстежуйте їх зміни.
 • Розробляйте програму навчання, яка відповідає потребам та цілям компанії.
 • Використовуйте інструменти автоматизації, щоб прискорити та оптимізувати процеси продажу.
 • Забезпечуйте своїх співробітників необхідними ресурсами та інформацією для ефективної роботи.
 • Заохочуйте своїх співробітників та стимулюйте їх на досягнення результатів.

Приклад із практики

Однією з компаній, яка успішно покращила результати холодних продажів, є “Окі-Токі”. Компанія розробляє хмарний сервіс для кол-центрів та контакт-центрів та активно працює над покращенням якості своїх продажів.
Для цього \”Окі-Токі\” проводить регулярне навчання своїх співробітників, використовуючи різні методи, такі як тренінги, менторинг, коучинг та онлайн-курси. Крім того, компанія проводить регулярні перевірки якості роботи співробітників та використовує інструменти автоматизації для оптимізації процесів продажу.
Завдяки цьому підходу компанія “Окі-Токі” змогла покращити показники ефективності холодних продажів. Наприклад, конверсія продаж збільшилася на 25%, а середній чек збільшився на 15%. Це досягнуто за рахунок того, що співробітники компанії стали краще навчені і мають необхідні знання та навички для успішних продажів.
Також компанія “Окі-Токі” використовує практику зворотного зв’язку зі співробітниками, щоб допомогти їм рости та розвиватися. Співробітники отримують регулярний зворотний зв’язок від керівництва, який допомагає їм покращувати якість своєї роботи та розвиватися професійно.
Наприкінці, оцінка ефективності та покращення результатів холодних продажів – це ключовий елемент у роботі кол-центрів, контакт-центрів, відділів продажів, супервізорів та керівників. Навчання та розвиток навичок співробітників є невід’ємною частиною процесу покращення результатів роботи та підвищення ефективності продажів. Для цього необхідно використовувати різні методи навчання та оптимізації процесів продажу, а також проводити регулярні перевірки та використовувати інструменти автоматизації. Крім того, важливо забезпечувати своїх співробітників необхідними ресурсами та інформацією для ефективної роботи, а також заохочувати та стимулювати їх на досягнення результатів.

Найкращі практики та кейси успішних холодних продажів

Приклади успішних кампаній та компаній

Кращі практики та кейси успішних холодних продажів, які допоможуть вам підвищити ефективність продажів у вашому кол-центрі або контакт-центрі.

Цілеспрямованість

Перед запуском холодної кампанії необхідно визначити мету, яку ви хочете досягти. Наприклад, це може бути збільшення продажів, залучення нових клієнтів або підвищення впізнаваності бренду. Коли ціль визначена, необхідно розробити план дій та використовувати інструменти, які допоможуть досягти цієї мети.
Приклад: Компанія AlfaCall24 хотіла залучити нових клієнтів для свого сервісу онлайн-курсів. Вони розробили холодну кампанію, використовуючи спеціальну програму, яка допомагала знайти потенційних клієнтів серед користувачів соціальних мереж. Компанія AlfaCall24 також надала знижку на свої курси першим 100 клієнтам, які залишили контактний номер телефону. В результаті компанія AlfaCall24 залучила більше 200 нових клієнтів і збільшила продажі своїх курсів на 30%.

Підготовка кампанії

Перед запуском холодної кампанії необхідно провести дослідження ринку та аудиторії, щоб розуміти, кому та які продукти чи послуги потрібні. Також необхідно підготувати список потенційних клієнтів, які можуть зацікавитись вашими продуктами чи послугами.
Приклад: Компанія Brod-ART провела дослідження ринку та дізналася, що багато малих бізнесів потребують послуг зі створення та просування свого сайту в інтернеті. Компанія Brod-ART розробила холодну кампанію, в якій надавала малому бізнесу безкоштовну консультацію щодо створення сайту. Компанія Brod-ART також використовувала програму, яка допомогла знайти потенційні мережі та форуми, де обговорюються питання, пов’язані зі створенням сайтів. В результаті компанія B залучила багато нових клієнтів і збільшила продаж своїх послуг на 50%.

Підхід до клієнта

При спілкуванні з потенційними клієнтами необхідно використовувати ефективні методи переконання та переконливої комунікації. Необхідно грамотно презентувати продукт чи послугу, наголосити на її перевагах, а також розуміти потреби та запити клієнта.
Приклад: Компанія Call27, що пропонує послуги з встановлення та обслуговування кліматичних систем, використовувала прийоми переговорів, спрямовані на створення довіри та переконання клієнта у необхідності придбання їхніх послуг. Компанія Call27 навчала своїх менеджерів продажів розуміти потреби клієнта, вислуховувати його проблеми та пропонувати найкращі рішення. В результаті компанія Call27 змогла збільшити обсяг продажів на 40%.

Оптимізація процесів

Щоб підвищити ефективність холодних продажів, необхідно постійно оптимізувати процеси, покращувати якість обслуговування клієнтів та використовувати нові технології.
Приклад: Компанія Denuvo використовувала спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяло автоматично набирати номери телефонів потенційних клієнтів та встановити зв’язок із ними. Це дозволило скоротити час на пошук клієнтів та збільшити кількість дзвінків на день на 50%. Також компанія Denuvo проводила навчання менеджерів з продажу, що допомогло їм стати більш професійними та ефективними у своїй роботі. В результаті компанія Denuvo змогла збільшити обсяг продажів на 60%.
На закінчення, успішні холодні продажі – це результат правильного підходу до клієнта, оптимізації процесів, використання нових технологій та постійної роботи над покращенням якості обслуговування. Використовуючи наші приклади та поради, ви зможете створити ефективну холодну кампанію, яка залучить нових клієнтів та збільшить обсяг продажу вашого бізнесу.

Уроки, які можна отримати з успішних кейсів

Ніякий успішний досвід не може бути корисним без його правильної інтерпретації та застосування у практиці. Ось кілька практичних порад, які допоможуть вам отримати уроки з успішних кейсів і застосувати їх у вашій компанії:

 • Аналізуйте свої результати та дізнайтеся, де є проблеми. Використовуйте дані для прийняття рішень про те, що потрібно покращувати чи змінювати.
 • Навчайте своїх співробітників ефективним технікам продажу та обробки заперечень. Дайте їм інструменти, необхідних успішних холодних дзвінків.
 • Використовуйте сучасні технології та автоматизацію, щоб покращити процеси та оптимізувати роботу співробітників. Наприклад, автоматична маршрутизація дзвінків може прискорити обробку дзвінків та покращити рівень обслуговування клієнтів.
 • Постійно тестуйте нові стратегії та методи та вимірюйте їх ефективність. Тільки так можна виявити найефективніші стратегії та методи, що призведуть до зростання продажів.
 • Не забувайте про персоналізований підхід та знання ідеального клієнта. Це допоможе вам створити більш ефективні стратегії та методи продажу.

Загалом успішні кейси та практики холодних продажів можуть стати важливим ресурсом для колл-центрів, контакт-центрів, відділів продажів, супервізорів та керівників. Використовуйте ці приклади для визначення найкращих практик та стратегій, які можуть призвести до успіху вашої компанії. Пам’ятайте, що ключовими факторами успіху є встановлення цілей, персоналізований підхід, ефективні техніки продажу, використання сучасних технологій та постійне тестування та покращення.

Підсумки та перспективи розвитку холодного продажу

Холодні продажі є важливою складовою бізнесу, особливо для кол-центрів та контакт-центрів. Проте, за останні роки вони стали більш складними, і ефективність їх використання зменшилася. У цьому блоці ми розглянемо підсумки минулого року та перспективи розвитку холодних продажів.

Підсумки розвитку холодного продажу за минулий рік:

 • Зниження ефективності холодного продажу

Холодні продажі стали менш ефективними через зміну поведінки споживачів. Більшість споживачів отримують масові дзвінки, які вони вважають дратівливими, тому вони не бажають слухати їхні пропозиції. Більше того, багато хто з них встановлює блокувальники дзвінків, що збільшує шанси на невдачу при дзвінку.

 • Низький рівень продажів

Зниження ефективності холодного продажу призвело до зниження рівня продажів. Це означає, що колл-центри та контакт-центри стикаються з проблемою низької віддачі від вкладень, що погіршує їхні бізнес-показники.

 • Високі витрати на холодні продажі

Холодні продажі вимагають великої кількості часу та ресурсів. Через низьку віддачу від вкладень, витрати на холодні продажі стали занадто високими, що робить їх непривабливими для компаній.

Перспективи розвитку холодного продажу:

 • Використання AI

Використання AI може допомогти підвищити ефективність холодних продажів. AI може покращити якість дзвінків, а також допомогти визначити відповідну аудиторію для продукту чи послуги. Використання AI також дозволяє скоротити витрати на холодні продажі.

 • Персоналізований підхід

Персоналізований підхід може збільшити ефективність холодного продажу. Коли клієнт отримує персоналізовані повідомлення, він більше схильний до них. Це можна зробити, використовуючи інформацію про клієнта, його переваги та інтереси. Такий підхід може збільшити можливість того, що клієнт зацікавиться продуктом або послугою.

 • Посилення взаємодії іншими каналами

Кол-центри та контакт-центри можуть використовувати інші канали комунікації для посилення взаємодії з клієнтами, включаючи електронну пошту, SMS-повідомлення, соціальні мережі та месенджери. Це дозволяє знизити навантаження на дзвінки та збільшити ймовірність відповіді від клієнтів.

 • Аналіз даних та оптимізація процесів

Аналіз даних може допомогти визначити, які види холодних продаж найбільш ефективні та які необхідно оптимізувати. Наприклад, можна проаналізувати, які пропозиції є найбільш привабливими для клієнтів і як вони взаємодіють з операторами контакт-центру. Це дозволить оптимізувати процеси та підвищити ефективність холодних продажів.
На закінчення холодні продажі є важливою частиною бізнесу, але для досягнення успіху необхідно використовувати інноваційні підходи. Використання AI, персоналізований підхід, посилення взаємодії на інших каналах та аналіз даних та оптимізація процесів можуть допомогти збільшити ефективність холодних продажів та досягти кращих результатів у бізнесі.

Оцініть новину:

Читайте також

photo
П'ятниця Червень 26, 2020 Як керувати ролями: доступи контакт-центру

Що таке доступи контакт центру, як створювати, змінювати ролі та керувати ними в сервісі Окі-Токі, безпеку у проектах.

Детальніше
photo
Вівторок Липень 26, 2022 Скрипт вхідного дзвінка: обробка вхідних дзвінків від клієнтів

Скрипт для вхідних призначений для “теплого”, компетентного клієнта, який потребує інформації щодо різноманітних, вузьких питань.

Детальніше