26.05.2023

Техніка холодних продажів по телефону: Найкращі Сценарії Продажу По Телефону

Впровадження правильних сценаріїв збільшить ваші продажі! Дізнайтеся в нашій статті, як підготувати сценарій холодних дзвінків.

Техніка холодних продажів по телефону: Найкращі Сценарії Продажу По Телефону

Холодні продажі по телефону

Холодні продажі по телефону можуть бути викликом для багатьох продавців. Уявіть собі ситуацію: ви набираєте номер і телефонуєте незнайомій людині, щоб запропонувати свій товар або послугу. Не дивно, що багато людей відчувають себе нервово і невпевнено в таких ситуаціях. Але є кілька простих технік, які допоможуть вам стати успішним у холодних продажах по телефону.

Перше, що треба пам’ятати, — це налаштування на успіх. Позитивний настрій і впевненість у собі грають важливу роль під час дзвінка. Перед початком розмови постарайтеся створити позитивний настрій, надихніть себе на успіх і повірте в те, що ваш продукт або послуга дійсно цінні для клієнта.

Другий секрет успіху – підготовка. Дослідіть свою цільову аудиторію і розробіть сценарій продажу, який буде ефективним для вашої пропозиції. Ваш сценарій повинен бути простим, зрозумілим і переконливим. Використовуйте вітання, щоб викликати інтерес у клієнта, а потім плавно переходьте до обговорення їх потреб і тому, як ваш продукт або послуга можуть допомогти їм.

Третя важлива техніка – активне слухання. Намагайтеся дати клієнту можливість говорити і виразити свої потреби та інтереси. Слухайте уважно і задавайте уточнювальні питання. Це допоможе вам краще зрозуміти, як ваша пропозиція може допомогти клієнту і наскільки вона відповідає їхнім потребам.

Ще одна корисна техніка – вміння обробляти заперечення. Коли клієнт висловлює сумніви або заперечення, не панікуйте. Замість цього, просіть уточнення і пропонуйте рішення, які можуть видалити ці сумніви. Будьте готові до типових заперечень і мати під рукою відповідні відповіді, щоб переконати клієнта у цінності вашої пропозиції.

Важливо розуміти, що холодні продажі по телефону – це мистецтво, яке вимагає постійної практики і вдосконалення навичок. Чим більше дзвінків ви робите, тим більше досвіду ви отримуєте і тим краще стаєте в своїй роботі.

Також пам’ятайте про значимість дружнього і професійного тону голосу. Ваш голос – інструмент, який може створити позитивне враження на клієнта. Говоріть чітко і виразно, використовуйте паузи та вміння слухати, щоб встановити хорошу комунікацію з клієнтом.

Не забувайте, що кожен дзвінок – це можливість для росту та покращення. Оцінюйте свої дзвінки, аналізуйте свої успіхи та невдачі та вносьте поліпшення в свою техніку продажу. Ви можете використовувати CRM-системи чи інші інструменти, щоб відслідковувати свої результати та бачити, які підходи працюють найкраще.

Врешті-решт, успіх в холодних продажах по телефону вимагає наполегливості, впевненості та постійного розвитку. Не бійтесь відмов або труднощів – розглядайте їх як уроки, які допоможуть вам стати кращим. І пам’ятайте, що кожен дзвінок – це нова можливість для досягнення успіху та налагодження зв’язку з потенційними клієнтами.

Розробка ефективного сценарію продаж

Розробка ефективного сценарію продаж – це ключовий фактор успіху в холодних продажах по телефону. Добре структурований та привабливий сценарій допоможе вам переконати клієнта в цінності вашої пропозиції та подолати заперечення.

Першим кроком у розробці сценарію є визначення його структури. Сценарій має бути логічним і послідовним, щоб ви могли ефективно провести клієнта через кожен етап продажу. Ось декілька важливих елементів, які мають бути включені в ваш сценарій:

 • Вітання та представлення: Почніть дзвінок з ввічливого привітання та представтесь. Будьте дружнім та професійним від самого початку, щоб викликати довіру клієнта.
 • Створення інтересу та привертання уваги: Потім перейдіть до захоплюючого твердження, яке приверне увагу клієнта. Розкажіть про переваги вашого продукту чи послуги, зробіть це цікавим та привабливим.
 • Виявлення потреб та проблем клієнта: Поставте питання, щоб зрозуміти потреби та проблеми клієнта. Уважно слухайте і покажіть, що ви зацікавлені в тому, як ваша пропозиція може допомогти їм вирішити їх проблеми.
 • Пропозиція рішення та переваги: Опишіть, як ваш продукт або послуга можуть вирішити проблеми клієнта. Вкажіть на конкретні переваги та вигоди, які вони отримають, якщо оберуть вашу пропозицію.
 • Відповіді на заперечення та питання клієнта: Передбачайте заперечення та підготуйте переконливі відповіді. Будьте готові до питань, які можуть виникнути у клієнта, та надайте інформацію, щоб розвіяти їхні сумніви.
 • Завершення продажу і заклик до дії: наближайтесь до укладання угоди. Зробіть конкретну пропозицію, запропонуйте клієнту здійснити покупку або домовитися про наступний крок. Створіть відчуття нагальності та важливості прийняття рішення.

Важливо пам’ятати, що ваш сценарій має бути гнучким і адаптованим під кожного клієнта. Кожен раз, коли ви дзвоните, ви можете вносити невеликі зміни в сценарій в залежності від потреб і особливостей клієнта. Готуйтесь до імпровізації та слухайте, що говорить клієнт, щоб адаптувати свою пропозицію і підхід до ситуації.

Щоб зробити ваш сценарій більш цікавим для клієнта, використовуйте прості та зрозумілі слова. Уникайте складної термінології або бізнес-жаргону, який може заплутати або відштовхнути клієнта. Намагайтеся виразити свої ідеї ясно та просто, щоб клієнт міг легко зрозуміти, як ваша пропозиція може йому допомогти.

Додатково, додайте трохи емоцій до вашого сценарію. Покажіть клієнту, що ви щиро зацікавлені в їх успіху і готові допомогти. Використовуйте позитивний і енергійний тон голосу, щоб передати свій ентузіазм і впевненість. Люди схильні реагувати на емоції, тому створюйте позитивний та довірчивий настрій під час розмови.

Не забувайте про практику і вдосконалення свого сценарію. Чим більше разів ви його використовуєте, тим більш впевненим і природним він стає. Також прослуховуйте свої дзвінки та звертайте увагу на свої сильні і слабкі сторони. Вдосконалюйте свої навички, звертаючи увагу на свої успіхи і уроки, які можна витягнути з невдач.

Розробка ефективного сценарію продажу – це постійний процес. Практикуйтеся, експериментуйте та вдосконалюйте свої навички. З часом ви станете більш впевненим та успішним продавцем по телефону, досягаючи своїх цілей та залучаючи нових клієнтів.

Детальніше про сценарії розмови з клієнтом можна прочитати в окремій статті на блозі.

Обробка заперечень та подолання складностей

Холодні продажі по телефону можуть бути справжнім випробуванням для продавців. Коли ви намагаєтеся переконати незнайому людину купити ваш продукт або послугу, часто виникають заперечення та складності. Однак, якщо ви навчитеся ефективно обробляти ці заперечення, ви зможете збільшити свої шанси на успіх. Давайте розглянемо декілька корисних стратегій та прикладів, які допоможуть вам в цьому процесі.

 • Уважно слухайте. Одним з найважливіших аспектів обробки заперечень є активне слухання. Коли ваш потенційний клієнт висловлює свої сумніви або питання, приділіть їм свою повну увагу. Підтвердіть, що ви його чуєте, повторивши його заперечення або питання, щоб він був впевненим у вашому розумінні. Наприклад, “Я розумію, вам може здатися, що наша пропозиція занадто дорога, але це якщо ви оплачуєте всю суму відразу, а якщо розбити по місяцям?”
 • Сприймайте заперечення як можливість. Не розглядайте заперечення як перешкоди, а як можливості продемонструвати ваші знання та переконати клієнта. Уявіть заперечення як питання, яке дає вам можливість надати інформацію та пояснити переваги вашого продукту або послуги. Наприклад, якщо клієнт каже: “Я вже користуюсь іншим подібним продуктом”, ви можете відповісти: “Чудово! Це означає, що ви вже розумієте, наскільки корисний такий продукт. Але наша компанія пропонує деякі особливості, які роблять наш продукт ще кращим. Я розповім вам про них, добре?
 • Надайте переконливі аргументи. Щоб подолати заперечення, надайте клієнту переконливі аргументи та факти, які підтверджують цінність вашої пропозиції. Використовуйте конкретні приклади та статистику, щоб підкріпити свої твердження. Наприклад, якщо клієнт говорить: “У мене немає часу на навчання новому продукту”, ви можете відповісти: “Ми повністю розуміємо вашу зайнятість та цінуємо ваш час. Наш продукт розроблено з урахуванням легкості використання та швидкої адаптації. Більшість наших клієнтів відзначають, що після невеликого вступного навчання вони швидко оволодівають всіма функціями та починають отримувати користь від продукту вже на початкових етапах роботи. Крім того, ми пропонуємо індивідуальну підтримку та навчання, щоб забезпечити вас всею необхідною допомогою та зробити процес максимально ефективним. Умови за договором ви можете отримати на ХХХ або ХХХ?
 • Персоналізуйте рішення. При обробці заперечень намагайтеся врахувати особливості та потреби кожного клієнта. Персоналізоване рішення дозволяє встановити більш тісний зв’язок з клієнтом та показати, що ви дійсно піклуєтесь про його унікальні потреби. Наприклад, якщо клієнт каже: “У мене є обмеження щодо безпеки даних”, ви можете відповісти: “Ми повністю розуміємо важливість безпеки даних. У нас вбудовані передові механізми захисту, які використовують провідні компанії в даній галузі. Крім того, ми пропонуємо індивідуальні налаштування безпеки, щоб задовольнити ваші конкретні вимоги і забезпечити повну захист вашим даним, у Вас залишилися ще питання щодо безпеки?
 • Вмійте відповідати на негативні відгуки. Неминуче в холодних продажах ви можете стикнутися з негативними відгуками або опасаціями, заснованими на попередньому досвіді клієнта або чутках. Важливо не сприймати це як особисту поразку, а підійти до цього як до можливості розв’язати сумніви. Запропонуйте клієнту розглянути вашу пропозицію з іншої точки зору і поясніть, як ваш продукт або послуга можуть подолати попередні проблеми. Наприклад, якщо клієнт каже: “Я чув, що ваша компанія має проблеми з технічної підтримкою”, ви можете відповісти: “Ми постійно покращуємо роботу нашої технічної підтримки, щоб забезпечити високу якість обслуговування клієнтів. Що саме в роботі технічної підтримки для вас є важливим?
 • Вибачте, але ви не надали текст для перекладу. Будь ласка, надайте текст, який потрібно перекласти.

У кінцевому підсумку, ключовим моментом при обробці заперечень в холодних продажах є впевненість і емпатія. Пам’ятайте, що клієнти мають право на свої сумніви і запитання, і ваше завдання – допомогти їм подолати ці перешкоди і побачити цінність вашої пропозиції.

Не бійтеся бути гнучкими і знаходити альтернативні шляхи рішення проблем клієнтів. Інколи це може вимагати додаткових досліджень, обговорень з колегами або консультацій з керівництвом. Однак, ця додаткова робота може призвести до успішного продажу і встановленню довготривалих взаємовигідних відносин з клієнтами.

Постійне вдосконалення та аналіз результатів

Коли справа стосується холодних продажів і розробки скриптів для кол-центру, постійне вдосконалення і аналіз результатів відіграють важливу роль.

Передусім, важливо проводити аналіз результатів наших холодних дзвінків і спілкування з клієнтами. Для цього потрібно вивчити дані про кількість дзвінків, прийнятих замовлень або продаж, а також зібрати зворотній зв’язок від клієнтів про наш скрипт і підхід. Це допоможе зрозуміти, що працює добре, а що потребує вдосконалення.

Використовуючи отримані дані, потрібно робити висновки та налаштовувати сценарій та підхід до холодних дзвінків. Наприклад, якщо ви помітили, що клієнти часто відмовляються після певного питання або помічають недоліки в пропонованому продукті, сценарій потрібно адаптувати, поліпшити формулювання або надати більш детальну інформацію.

Не бійтеся експериментувати та вносити зміни в сценарій. Можливо, деякі з них будуть успішними, а деякі ні. В програмі для кол-центра Окі-Токі є такі інструменти як мовна аналітика, оцінка діалогів та KPI, які допомагають супервайзеру моніторити роботу операторів і перевіряти ефективність сценаріїв. Завдяки аналізу результатів, ви зможете визначити, що працює краще і адаптуватися до потреб клієнтів.

Оцінка діалогів в Окі-Токі
Оцінка діалогів в Окі-Токі

Техніки холодних продажів по телефону та їх використання

Холодні продажі, або холодні дзвінки, — це спосіб звернення до потенційних клієнтів, які раніше не проявляли інтересу до вашого товару чи послуги. Цей метод може бути складним, але існують стратегії, які допоможуть вам підвищити ефективність таких продажів.  

 • Підготовка: Наприклад, менеджер оператора зв’язку повинен знати не тільки всі пропозиції по своєму продукту, але й розуміти загальну ситуацію на ринку, а також типові проблеми та потреби клієнтів. Цю інформацію потрібно використовувати для створення персональних пропозицій, які точно відповідають потребам кожного клієнта.
 • Вибачте, але внесений текст:
  не містить змісту для перекладу.

 • Встановлення контакту: Основна мета – спонукати клієнта до вас, це значить, що спочатку потрібно продати себе. Не можна ставити запитання вибачливим тоном, наприклад “Вам зручно говорити?”. Покажіть клієнту, що ви цінуєте його час: “Я розумію, що ви дуже зайняті, наша розмова не займе багато часу. Я задам вам декілька питань, щоб озвучити найвигіднішу пропозицію для вас, добре?”
 • Ефективна комунікація: Наприклад, замість того, щоб говорити: “Наш продукт має функцію A, B і C”, краще розповісти про цінність продукту та які проблеми можна вирішити за його допомогою.
 • Управління запереченнями: універсальний прийом “вибір без вибору” або альтернативне питання. Цей прийом також непомилково діє на етапі закриття угоди. Наприклад: “Вам зручно знову зателефонувати в понеділок о 10 ранку чи в вівторок о 2 дня?”, “Договір підпишемо зараз чи після обговорення деталей?” Цей підхід пропонує клієнту вибір, але обидва варіанти ведуть до бажаного результату для менеджера – додаткової зустрічі.
 • Наполегливість: Якщо клієнт відхиляє пропозицію, менеджер може спробувати знову через деякий час, пропонуючи інші переваги або умови. Однак важливо поважати рішення клієнта та не бути нав’язливим.
 • Наступний контакт: Менеджер може відправити лист з подякою після дзвінка, запропонувати бонуси від свого імені та проінформувати про діючі акції. 
 • Контент не содержит читаемого текста для перевода. Вывожу:

Ці приклади ілюструють, як техніки холодних продажів можуть бути застосовані на практиці. Мета полягає в тому, щоби встановити довірчі відносини з клієнтами, продемонструвати цінність продукту або послуги та поважно ставитися до потреб та рішень клієнтів.

Приклад скрипта для холодних продажів

Приблизний сценарій діалогу для менеджера компанії з продажу сиру:

Менеджер: “Доброго дня, компанія “Світ сиру” моє ім’я Валерій, ми спеціалізуємося на виробництві та продажу високоякісного сиру. Як я можу до Вас звертатися?”

Клієнт: “Наталія”

 

Менеджер: “Дуже приємно, Наталія.Наш сир – це не просто сир, це насолода в кожному шматочку. Ми запрошуємо вас приєднатися до нашої лояльної клієнтської бази, де ви будете отримувати спеціальні пропозиції та доступ до ексклюзивних акцій. Я задам Вам кілька питань, щоб зробити найвигіднішу пропозицію для Вас, добре?”

Клієнт: “Так”

 

Менеджер: “Який сир ви любите більше – твердих сортів типу пармезан або більш м’які пастообразные?”

Клієнт: “М’які”

 

Менеджер: “А який смак більше відповідає вашим уподобанням, з ніжним вершковим смаком чи з додаванням трав?”

Клієнт: З ніжним вершковим смаком”

 

Менеджер: “Дякую вам за відповіді, є сир ХХХ з ніжнішим вершковим смаком і і сирністою структурою, а також сир ХХХ з м’яким, ледь солодким послевкусием, який вам більше до вподоби?”

Клієнт: “Сир ХХХ”

 

Менеджер: “Чудовий вибір! Сир ХХХ – це наш преміум-класний продукт з витонченим смаком. Він виготовляється з вибраного молока і підкреслює ваше задоволення від сиру.”

Клієнт: “Але він дорогий”

 

Менеджер: “Повністю розумію ваше хвилювання стосовно ціни, Наталія. Однак, давайте поглянемо на це з іншого боку. Сир ХХХ є продуктом преміум-класу з унікальним смаком та високою якістю. Наші клієнти, які вибрали цей сир, цінують його багатий і ніжний смак, який прекрасно поєднується з різними стравами і створює неповторні враження. До того ж ціна з урахуванням знижки буде нижчою, дозвольте я допомогу вам з оформленням замовлення, добре?”

 

Клієнт: “Добре, я згодна, як мені оформити замовлення?”

Менеджер: “Будь ласка, вкажіть ваше ім’я, адресу доставки та будь-які інші переваги. Крім того, як частина нашої спеціальної пропозиції, ми надаємо вам додаткові переваги. Ви стаєте учасником нашої програми лояльності, отримуєте доступ до ексклюзивних акцій та знижок на весь наш асортимент продукції.”

Готові сценарії для колл-центра можна подивитися в окремій статті на блозі.

Оцініть новину:

Читайте також

photo
П'ятниця Жовтень 15, 2021 Дайджест новин Окі-Токі за вересень 2021

Головні новини Окі-Токі у вересні: робот «Автооператор» в Beta, безкоштовне розпізнавання Так/Ні та 0-9, оновлення Звітів. Детальніше читайте в нашому блозі!

Детальніше
photo
Середа Травень 10, 2023 Мовна аналітика для контакт-центрів

Як виявити мовні помилки при роботі оператора колл-центру за допомогою інструменту мовної аналітики Окі-Токі, прямий та інверсний пошук.

Детальніше